Vaterpolisti osvojili srebro, poraz od Mađarske u finalu

VSCG
  • 16.07.2023. u 22:01
Crnogorski vaterpolisti osvojili su srebrnu medalju na kadetskom prvenstvu Evrope, nakon poraza od Mađarske u finalu 10:8.

Mađari su dobili prvu četvrtinu 3:2.

Na startu druge povećali su na 4:2, ali su se naši vaterpolisti vratili u igru i izjednačili na 4:4.

Do kraja četvrtine Mađarska je ponovo došla do prednosti i naši reprezentativci su otišli na pauzu sa jednim golom zaostatka(5:4).

Crna Gora je slabije počela treću četvrtinu, opet je rival otišao na dva gola razlike.

Sredinom četvrtine Mađarska prvi put dolazi do tri gola prednosti, ali odmah u sljedećem napadu Luka Savić smanjuje na 7:5.

Minut prije kraja treće četvrtine naša selekcija smanjuje zaostatak na 7:6, rezultat kojim se otišlo u finalnih osam minuta.

Naši reprezentativci ponovo su morali da jure minus dva na startu posljednje četvrtine.

Mađari su do kraja meča povećali i na tri gola razlike, a konačan rezultat 10:8 postavio je Danilo Roganović iz peterca.

Zlato je izostalo, ali možemo i te kako biti ponosni na prikazanu igru naših kadeta

Izvor: rtcg.me

Iako su izuzetno oslabljeni neigranjem osam igrača koji su bili planirani, košarkaši Crne Gore su ipak morali da prikažu mnogo više na startu "Akropolis kupa". Tim Boška Radovića je bio potpuno nemoćan protiv Grčke, bez ikakve ideje kako da probije odbranu rivala, zbog čega je izgubio 86:57.