Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Poreski dug 777,6 miliona

poreska_uprava_rtcg111
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 29.07.2016. u 12:27

Ukupan poreski dug zaključno sa 20. junom ove godine iznosio je 777,6 miliona eura, dok je prema ocjeni Poreske uprave (PU) od toga realno naplativo 236,5 miliona.

Pored toga, u informaciji koju je usvojila Vlada Crne Gore navodi se da su među najvećim dužnicima pljevaljski Rudnik uglja sa 15 miliona eura duga, Montenegro Airlines sa 12 miliona, “Radoje Dakić” sa 11 miliona, Ave Marija Koljčević sa sedam miliona, Vektra Montenegro sa 4,7 miliona, Vektra ”Jakić” sa 3,8 miliona, Tehnoput sa četiri miliona, Plantaže sa 3,6 miliona, Čistoća Pljevlja sa 2,7 miliona, Impek sa 2,05 miliona i Fab Live sa 2,4 miliona eura duga, piše Pobjeda.

Vlada je u četvrtak zadužila PU da preduzima sve zakonom predviđene mjere, kako bi spriječila dalji rast poreskog duga.

“PU je u obavezi da informiše Ministarstvo finansija i Vladu o preduzetim mjerama i stanju duga u roku od 45 dana”, navodi se u informaciji.

U informaciji o reprogramu duga opština navodi se da je Vlada u februaru prošle godine odobrila reprogram poreskog duga od 89,07 miliona eura za 16 opština –  Andrijevica, Bar, Berane, Bijelo Polje, Budva, Danilovgrad, Kolašin, Mojkovac, Nikšić, Plav, Pljevlja, Rožaje, Ulcinj, Cetinje, Šavnik i Žabljak.

 

Izvor: rtcg.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Ulazak u SEPA sistem donijeće brojne benefite i građanima i privredi. Naknade za elektronska plaćanja umjesto dosadašnjih prosječnih 73 EUR po transakciji iznosiće od nule do maksimalnih 3,99 eura, što će privredi i građanima godišnje uštedjeti skoro 14 mil EUR.
Od početka maja do kraja avgusta poreski inspektori izvršili su 3.123 provjere regularnosti poslovanja poreskih obveznika i utvrdili nepravilnosti kod 567 poreskih obveznika. Po tom osnovu izdato je 752 prekršajna naloga sa izrečenim novčanim kaznama u iznosu od 2.3 miliona eura. Zaduženje po osnovu izrečenih novčanih kazni iznosilo je 1.9 miliona, od čega je naplaćeno 881.2 hiljade eura ili 47.4 odsto, saopšteno je ii Poreske uprave.
-->