Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Lutkarska predstava “Oprezno gazi, život pazi” edukuje najmlađe o saobraćajnoj kulturi

Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 11.02.2025. u 18:35
U vrtiću "Ciciban" realizovana je lutkarska predstava "Oprezno gazi, život pazi" s ciljem podizanja svijesti djece o važnosti poštovanja saobraćajnih propisa.

“Predstava ima za cilj da pomogne djeci da znaju poštovati saobraćajne propise, da podigne nivo svijesti o saobraćajnoj kulturi, upoznaju osnovne saobraćajne znake, upozori na eventualne opasnosti u saobraćaju. Svjedoci smo, nažalost, loših primjera i ishoda kao učesnici u saobraćaju bilo vozača ili pješaka, pa smatramo da djecu na vrijeme treba kroz lijep i zanimljiv način podstaći da razmisljaju o ovoj temi koja je svakako u skladu sa temama koje obrađuju. Podstaknuti lošim primjerima odlučili da napravimo predstavu na ovu temu smatrajući da je to odličan način usvajanja određenih pravila”, kazali su autori predstave.

Glavni likovi – policajac koji rado pomaže mališanima, djevojčica koja postavlja pitanja, lik Pažljivka koji dijeli korisne savjete i oživljeni saobraćajni znakovi – na zabavan način uvode djecu u svijet saobraćajne kulture.

Predstava je, kako su kazali, dobila pozitivno stručno mišljenje od Zavoda za školstvo i Ministarstva prosvjete, što dodatno potvrđuje njen značaj i kvalitet.

Tekst je pisala Nataša Karadžić, lutke: Renata Krulanović, glasovi: Mina i Nataša Karadžić.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Osamnaestogodišnji Nikšićanin D. G. lišen je slobode zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. Njega su službenici nikšićke policije zatekli da u dvorištu škole prodaje drogu, saopšteno je iz Uprave policije.
    Zahvaljući donaciji Ministarstva odbrane Sjedinjenih Američkih Država (SAD), a uz podršku Ambasade SAD u Crnoj Gori, u toku je rekonstrukcija objekta JU OŠ "Dušan Bojović" u Župi, saopšteno je danas iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).