Pirova pobjeda crnogorskih košarkaša za kraj kvalifikacija za EP

kosarkaski_reprezentativci
KSCG
  • 22.02.2021. u 21:35

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Njemačkom 82:75 u Podgorici oprostila se od kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Meč bez rezultatskog značaja, bolje su otvorili gosti, poveli osam razlike, da bi pred kraj prve četvrtine uslijedio preokret. Domaća selekcija je furioznom igrom napravila seriju 20:0, te prelomila susret već u prvom poluvremenu. Prvi dio utakmice izabranici selektora Boška Radovića riješili su rezultatom 39:22.

Do kraja susreta nije bilo većih turbulencija, pa je meč mirno priveden kraju. Nikola Ivanović još jednom je pokazao klasu, pa je sa 26 poena i osam asistencija bio najzapaženiji pojedinac na susretu.

Crnogorski košarkaši su kvalifikacioni ciklus završili na poslednjem mjestu u grupi, iza Francuske, Velike Britanije i Njemačke, sa četiri poraza i dvije pobjede.