20:48
25.7.2021.

Skupština Karate saveza nije izabrala predsjednika, neriješeno nakon glasanja

Skupština Karate saveza ni u drugom pokušaju nije izabrala predsjednika, nakon što nijedan od kandidata nije dobio neophodnu podršku.

Kandidature su, poštujući pravilnik i Statut Karate saveza, predali dosadašnji predsjednik Ivan Krstajić i Predrag Perković, koji je na čelu Sudijske komisije crnogorske karate asocijacije.

Ishod glasanja delegata Skupštine bio je neriješen - oba kandidata dobila su po 18 glasova.

Skupštini je prisustvovalo 36 od ukupno 37 delegata, koliko broji Skupština Karate saveza. Većinom glasova odlučeno je da do naredne Skupštine, čiji će termin biti naknadno određen, Savezom rukovode kandidati za predsjednika Ivan Krstajić i Predrag Perković i sekretar Veljko Brnović, koji će odluke donositi koncenzusom. Izborna Skupština prethodno je bila zakazana za 19. jun, ali je zbog nedostatka kvoruma odgođena.

• 07:44
    16.10.2021.

Član Karate kluba Onogošt, Nikola Malović okitio se bronzanom medaljom u seniorskoj konkurenciji na Balkanskom šampionatu u Poreču. Njegov klupska koleginica, dvanaestogodišnja Sofija Vučković takođe zauzela treće mjesto na pobjedničkom podijumu.

• 13:07
    14.10.2021.

Reprezentacija Crne Gore u golbalu učestvovaće od petka do nedjelje na turniru Espo Grand Pri u Finskoj, saopšteno je iz Paraolimpjskog komiteta Crne Gore (POKCG).

• 08:06
    12.10.2021.

Na prvom Memorijalnom turniru „Miloš Ostojić” u Sarajevu, koji je okupio 937 takmičara iz devet zemalja i 57 klubova, takmičari Džudo kluba Akademik osvojili su 26 medalja od čega sedam zlatnih, deset srebrnih i devet bronzanih. Takmičari Džudo kluba Trebjesa osvojili su tri medalje.

• 08:20
    11.10.2021.

Na turniru "Kolašinski pobjednik", koji je okupio 403 takmičara, karatisti KK Fokus i KK Šampion iz Nikšića osvojili su ukupno 18 medalja.