Onogošt logo
Najnovije
Zdravlje

Montefarm: Raspisan tender za nabavku onkoloških ljekova, očekujemo brzu isporuku

13:59 · 29.09.2022.Marija Goranović
Montefarm: Raspisan tender za nabavku onkoloških ljekova, očekujemo brzu isporuku

Javna apotekarska ustanova Montefarm raspisala je tender u vrijedosti od preko deset miliona eura za nabavku onkolokših, specifičnih i drugih trenutno nedostajućih ljekova, saopšteno je iz te ustanove.

"Otvaranje ponuda zakazano je 3. oktobar. Nakon sprovođenja procedura, pristupićemo povlačenju neophodnih količina shodno zakonskom roku i istog dana početi sa njihovom distribucijom, zavisno od dinamike prispijeća ponuda i toka samog postupka", kazali su iz Montefarma.

Napominju da su skoro mjesec dana bile spremne specifikacije za objavljivanje postupaka nabavke na portalu CEJN, a koje je bilo nemoguće sprovesti jer portal nije bio u funkciji od 26. avgusta do 26. septembra.

"Jednostavno rečeno, dok platforma Crnogorskih elektronskih  javnih nabavki nije bila aktivna usljed nedavnih hakerskih napada, Montefarm nije imao mogućnost pokretanja postupaka javne nabavke", ističe se u saopštenju. Takođe su naglasili da nabavka te grupe ljekova nije jednostavna iz više razloga. Ali uprkos komplikovanim tenderskim postupcima i povremenim poteškoćama u samoj nabavci, Montefarm je maksimalno posvećen svom osnovom zadatku - da obezbijedi kontinuitet u isporuci ove grupe ljekova i ljekova uopšte", rekli su iz Montefarma.

Da bismo sproveli dodatne postupke nabavke, čime bi se omogućilo stabilno snabdijevanje ljekovima i medicinskim sredstvima do kraja tekuće godine, kako su kazali, neophodno je obezbijediti dodatna sredstva, a tome se nadaju kroz najavljeni rebalans budžeta.

Podijeli ovaj članak

Fiscall poz inline 6

Komentari

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Učitavanje...

Učitavanje komentara...

Povezane vijesti

IJZ: Tokom proteklog mjeseca aplikovano više od 3.100 doza MMR vakcine
Zdravlje

IJZ: Tokom proteklog mjeseca aplikovano više od 3.100 doza MMR vakcine

Tokom proteklih mjesec dana u Crnoj Gori aplikovano je više od 3.100 doza MMR vakcine, kao i preko 6.000 doza drugih vakcina iz kalendara obavezne vakcinacije, saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore.

03.09.2026.Saznaj više
Za dječiji dispanzer i odjeljenje pedijatrije 820.000 eura
Zdravlje

Za dječiji dispanzer i odjeljenje pedijatrije 820.000 eura

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević rekao je na današnjoj konferenciji za medije, posvećenoj zvaničnom početku radova na adaptaciji Dječjeg dispanzera i Odjeljenja pedijatrije, da mu je veliko zadovoljstvo što se u prethodnih pet godina bilježi najveći investicioni ciklus u zdravstvu kada je Nikšić u pitanju.

28.08.2026.Saznaj više
Za adaptaciju dječijeg dispanzera u Nikšiću 320.000 eura
Zdravlje

Za adaptaciju dječijeg dispanzera u Nikšiću 320.000 eura

Adaptacija dječjeg dispanzera Doma zdravlja Nikšić trebalo bi da počne narednih dana, a vrijednost investicije iznosi oko 320.000 eura.

27.08.2026.Saznaj više
Nova lista ljekova: Pojeftinjuje 180 terapija, očekuju se uštede od gotovo dva miliona eura
Zdravlje

Nova lista ljekova: Pojeftinjuje 180 terapija, očekuju se uštede od gotovo dva miliona eura

Vlada Crne Gore utvrdila je Predlog odluke o osnovnoj i doplatnoj listi ljekova, kojom su snižene cijene za 180 ljekova, uvedeno 11 novih generičkih preparata, a procjenjuje se da će zdravstveni sistem na godišnjem nivou ostvariti uštede od 1,97 miliona eura.

03.07.2026.Saznaj više
Dom zdravlja Nikšić dobio vozilo od EPCG
Zdravlje

Dom zdravlja Nikšić dobio vozilo od EPCG

Nikšićki Dom zdravlja dobio je od Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) na poklon putničko vozilo „opel insignija“, koje će biti korišćeno za rad patronažne službe i pružanje zdravstvene zaštite građanima na terenu, kazali su iz te zdravstvene ustanove.

08.06.2026.Saznaj više
“Crna Gora se suočava sa cunamijem nikotinske zavisnosti”
Zdravlje

“Crna Gora se suočava sa cunamijem nikotinske zavisnosti”

Svjetski dan bez duvanskog dima 31. maj, obilježava se pod sloganom “Iza lažnog sjaja suprostaviti se duvanskoj i nikotinskoj zavisnosti”.

31.05.2026.Saznaj više
Montefarm: Raspisan tender za nabavku onkoloških ljekova, očekujemo brzu isporuku | Onogošt