Onogošt logo
Najnovije
Zdravlje

Propao tender za nabavku vakcina

10:44 · 16.04.2019.Marija Vujovic
Onogošt

Javna zdravstvena ustanova Montefarm poništila je tender za nabavku više vrsta vakcina za djecu i odrasle za 2019. i 2020. godinu, čija je vrijednost oko 700.000 eura, što može da izazove nestašice tih medikamenata i odlaganje isporuke zdravstveni…

Komisija za vrednovanje ponuda Montefarma obustavila je postupak javne nabavke za vakcinu protiv hepatitisa B za djecu, čija nabavka košta 488.000 eura, vakcina protiv pneumokoka polisaharidna PPSV23 za upotrebu kod djece starije od pet godina, adolescenata i odraslih, vrijednosti 3.318 eura, vakcina protiv hepatitisa B za djecu, vakcina protiv hepatitisa A i B za odrasle, čija je vrijednost 37.000 eura, kao i za antirabični hiperimuni gamaglobulin čija će nabavka koštati 259.250 eura.

"Obustavlja se postupak javne nabavke po tenderskoj dokumentaci ji br. 578/1-0419 od 1.3.2019. godine za otvoreni postupak javne nabavke za nabavku imunobioloških preparata vakcina i seruma, po partijama, iz razloga što za partije: 1,3,6 i 10 nije dostavljena nijedna ponuda, odnosno za partije: 4 i 5 nije dostavljena nijedna ispravna ponuda", navodi se u odluci Komisije.

Montefarm je prihvatio ponudu veledrogerije Farmalab za nabavku vakcina protiv difterije, tetanusa, pertusisa (acelularna), dječje paralize (inaktivisana) i hemofilus influence tip B vrijdnosti 1.600.000 eura.

Izvor: Dan

Podijeli ovaj članak

Fiscall poz inline 6

Komentari

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Učitavanje...

Učitavanje komentara...

Povezane vijesti

Za dječiji dispanzer i odjeljenje pedijatrije 820.000 eura
Zdravlje

Za dječiji dispanzer i odjeljenje pedijatrije 820.000 eura

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević rekao je na današnjoj konferenciji za medije, posvećenoj zvaničnom početku radova na adaptaciji Dječjeg dispanzera i Odjeljenja pedijatrije, da mu je veliko zadovoljstvo što se u prethodnih pet godina bilježi najveći investicioni ciklus u zdravstvu kada je Nikšić u pitanju.

28.08.2026.Saznaj više
Za adaptaciju dječijeg dispanzera u Nikšiću 320.000 eura
Zdravlje

Za adaptaciju dječijeg dispanzera u Nikšiću 320.000 eura

Adaptacija dječjeg dispanzera Doma zdravlja Nikšić trebalo bi da počne narednih dana, a vrijednost investicije iznosi oko 320.000 eura.

27.08.2026.Saznaj više
Nova lista ljekova: Pojeftinjuje 180 terapija, očekuju se uštede od gotovo dva miliona eura
Zdravlje

Nova lista ljekova: Pojeftinjuje 180 terapija, očekuju se uštede od gotovo dva miliona eura

Vlada Crne Gore utvrdila je Predlog odluke o osnovnoj i doplatnoj listi ljekova, kojom su snižene cijene za 180 ljekova, uvedeno 11 novih generičkih preparata, a procjenjuje se da će zdravstveni sistem na godišnjem nivou ostvariti uštede od 1,97 miliona eura.

03.07.2026.Saznaj više
Dom zdravlja Nikšić dobio vozilo od EPCG
Zdravlje

Dom zdravlja Nikšić dobio vozilo od EPCG

Nikšićki Dom zdravlja dobio je od Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) na poklon putničko vozilo „opel insignija“, koje će biti korišćeno za rad patronažne službe i pružanje zdravstvene zaštite građanima na terenu, kazali su iz te zdravstvene ustanove.

08.06.2026.Saznaj više
“Crna Gora se suočava sa cunamijem nikotinske zavisnosti”
Zdravlje

“Crna Gora se suočava sa cunamijem nikotinske zavisnosti”

Svjetski dan bez duvanskog dima 31. maj, obilježava se pod sloganom “Iza lažnog sjaja suprostaviti se duvanskoj i nikotinskoj zavisnosti”.

31.05.2026.Saznaj više
Šimun: Proširuje se obim usluga u domovima zdravlja,
Zdravlje

Šimun: Proširuje se obim usluga u domovima zdravlja,

U domovima zdravlja u Crnoj Gori od juna će biti proširen dijapazon usluga, što bi trebalo da omogući da se veći broj pacijenata liječi na nivou primarne zdravstvene zaštite, najavio je ministar zdravlja Vojislav Šimun, navodeći da su od naredne godine planirane i dodatne edukacije za izabrane ljekare.

23.05.2026.Saznaj više
Propao tender za nabavku vakcina | Onogošt