Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Tomić: Cjelokupno društvo mora da se uključi u rješavanje problema vršnjačkog nasilja

Opština Nikšić
  • Autor onogost.me
  • 26.02.2025. u 12:22
Potpredsjednik opštine Nikšić Zoran Tomić obišao je osnovne škole „Luka Simonović“ i „Mileva Lajović Lalatović“ povodom Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja i tom prilikom, zajedno sa predstavnicima NVO „Osvit“, simbolično postavio ružičaste majice u holu škola.

Potpredsjednik Tomić je poručio da se simboličnim isticanjem majice protiv vršnjačkog nasilja šalje jasna poruka o važnosti prevencije i podizanja svijesti o ovom problemu.


„Želimo ovim poslati poruke koje osnažuju, pozivaju na toleranciju, podršku i ljubaznost među vršnjacima. Veoma je važno da se cjelokupno društvo uključi u ovaj problem, koji je sve češći među vršnjacima, ne samo u školama već i na drugim mjestima. Bez inicijativa koje uključuju roditelje, nastavnike i lokalnu zajednicu, ne možemo sprovesti značajne promjene. Potrebno je da obrazovni programi uče djecu o značaju komunikacije, rješavanja konflikata i emocionalne inteligencije. Treba da radimo na povećanju empatije među djecom, jer je to osnova za razvoj zdravih odnosa i zaštite od nasilja. Naša djeca moraju znati kako da razumiju osjećanja drugih i kako da reaguju u situacijama koje mogu dovesti do konflikta. U opštini Nikšić sve obrazovne ustanove imaće pouzdanog partnera za rješavanje tog problema“, zaključio je Tomić.

Predstavnici NVO „Osvit“ i predstavnici škola zahvalili su potpredsjedniku Tomiću na podršci ovoj značajnoj akciji za mlade.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Počela je rekonsktrukcija Hadži Isamilove džamije u Nikšiću. Radi se o zaštićenom spomeniku kulture i jedinoj preostaloj džamiji, od devet , koliko ih je bilo u Nikšiću i okolni.
    U bioskop Cinema 213 ove sedmice stižu četiri nova filma - drama “Springsteen: Deliver me from nowhere”, drama “Poljubac žene pauka”, horor “Selbi Ouks: Grad duhova” i drama “Ne kajem se zbog tebe”.
    Službenici Odjeljenja bezbjednosti Berane podnijeli su Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću krivičnu prijavu protiv pravnog lica „A.G.“ iz Nikšića i odgovornog lica u tom preduzeću, M.R. (35), zbog sumnje da su izvršili krivična djela zloupotreba položaja u privrednom poslovanju u sticaju sa falsifikovanjem isprave, navode iz Uprave policije.
    -->