Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Nikšićko pozorište: Predstava “Kraljević i prosjak”

q29a6988
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 30.09.2019. u 06:06

U sali Nikšićkog pozorišta danas, sa početkom u 12h, biće izvedena predstava za djecu i mlade (12+) “Kraljević i prosjak”.

Predstava je rađena po motivima istoimenog romana Marka Tvena, u dramatizaciji i režiji Zorana Rakočevića, koji potpisuje i izbor muzike (kompozitor Kevin Mekleod), dok je za kostime i scenografiju bila zadužena Olivera Eraković.

Uloge su povjerene: Anđeliji Rondović, Gordani Mićunović, Nikoli Vasiljeviću, Bobanu Čvoroviću, Milanu Seniću i Mihailu Krivokapiću.

.Predstava je rađena u koprodukciji Nikšićkog pozorišta i Centra za kulturu Petnjica, koju je kroz program “Razvoja kulture na sjeveru” u 2019. godini sufinansiralo Ministarstvo kulture Crne Gore, a igra se u okviru manifestacije “Septembarski dani – Nikšić 2019” i Nikšićke kulturne scene 2019.

Ulaznice možete kupiti na biletarnici Nikšićkog pozorišta, Trg Save Kovačevića 5 po cijeni od dva eura.

Za sve informacije u vezi predstave, kao i za rezervacije ulaznica obratite se na telefon: (040) 213-566 i 068 461-310.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

U sali Nikšićkog pozorišta večeras, sa početkom u 20 časova, u okviru "Beo Art" - revije predstava, biće izvedena predstava "Bogojavljenje", inspirisana poezijom Matije Bećkovića, a rađena po tekstu i u režiji Ane Đorđević.
Nikšićko pozorište ugostiće večeras predstavu „Zajedno“, rađenu po tekstu Ane Đorđević, u režiji Jane Maričić, sa početkom u 20 časova, a riječ je o prvoj predstavi u sklopu Beo Art revije, koja će trajati od 31. januara do 3. februara.
-->