Ostali sportovi

Naši najbolji sportski vozači nakon takmičenja u Podima, Kotoru i Pljevljima biće ovog vikenda učesnici četvrte pretposljednje brdske auto trke šampionata Auto i karting saveza Crne Gore. Organizatori iz nikšićkog AMSK "Stojković" očekuju dolazak 50 automobilista.
Na Džiu-džicu prvenstvu Balkana, održanom u Banja Luci, takmičarka nikšićkog kluba "Kodokan", Anamarija Milatović, osvojila je zlatnu medalju.
Povodom Dana opštine Nikšić biće upriličeno nekoliko sportskih događaja, od atletike, preko fudbala, košarke do tenisa.
Predsjednik opštine Nikšić Marko Kovačević uručio je medalje djeci sa smetnjama u razvoju koja su učestvovala na Opštinskom takmičenju u atletici, koje se uz podršku Opštine Nikšić održalo u saradnji sa JU Dnevni centar za djecu sa smetnjama u razvoju i osobe sa invaliditetom Nikšić, OŠ „Mileva Lajović Lalatović“ i SK „Specijalna olimpijada Nikšić“.
Na prvom međunarodnom džudo turniru “Trofej Tamiša” koji je održan u Beogradu i koji je okupio 722 takmičara iz 11 zemalja i 63 kluba, takmičari Džudo kluba Akademik ukupno su osvojili 12 medalja od čega četiri zlatne, jednu srebrnu i sedam bronzanih.
Ministar sporta i mladih Vasilije Lalošević kazao je na sjednici Vlade da će sjutra atletičarki Mariji Vuković uručiti rješenje o doživotnoj nacionalnoj penziji.
Basket reprezentacija Crne Gore priprema se za nastup na Evropskom prvenstvu koje se od devetog do 11. septembra održava u Gracu.
U Ministarstvu sporta i mladih, danas je potpisan Ugovor o saradnji između Ministarstva sporta i mladih, Ministarstva prosvjete i NVO Centar za omladinsku edukaciju, u cilju daljeg jačanja projekta Evropske omladinske kartice (EYCA) i njegove vidljivosti među srednjoškolcima u Crnoj Gori.

Od 21. do 24. jula naš grad će biti domaćin drugog turnira golbal Lige šampiona - grupa jug, saopšteno je iz Paraolimpijskog komiteta.

Šahisti nikšićke Elektroprivrede su novi stari pobjednici Premijer lige u šahu. Nikšićani su osmi put slavili u isto toliko kola, a u osmom kolu su savladali Mimozu minimalnim rezultatom 3,5-2,5.

Iako desektovani, veterani Nikšića zauzeli su drugo mjesto na Kupu Crne Gore, koji je održan u Andrijevici povodom 13. jula, Dana državnosti.

Gimnastički klub "Montenegro Street Workout" u saradnji sa Ekološkim udruženjem mladih "Zeleni centar", a uz podršku partnera, danas organizuje sedmo takmičenje u street workout & calisthenics disciplinama.

Gimnastički klub "Montenegro Street Workout" u saradnji sa Ekološkim udruženjem mladih "Zeleni centar", a uz podršku partnera, 13. jula organizuje sedmo takmičenje u street workout & calisthenics disciplinama.