Novi CTG aparat za Opštu bolnicu Nikšić

- Autor onogost.me
- 06.02.2020. u 12:29
Elektroprivreda Crne Gore donirala je Opštoj bolnici Nikšić 2,5 hiljade eura koje je ta zdravstvena ustanova iskoristila za nabavku CTG aparata.
“Taj aparat služi za analizu srčanog rada bebe i materičih kontrakcija majke. Opšta bolnica Nikšić ima dva ovakva aparata i ovo je treći aparat u želji da pratimo savremene trendove i kada je tehnologija u pitanju. To je aparat zadnje generacije i pruža mnogo više mogućnosti nego postojeći aparati koje imamo”, kazao je direktor Opšte bolnice Ilija Ašanin.
Rajko Šebek, ispred Elektroprivrede Crne Gore, kazao je da oni, kao društveno-odgovorna kompanija, uvijek izlaze u susret kada je u pitanju donacija i pomoć zdravstvenim ustanovama na nivou Crne Gore.
“Naravno, odmah smo izašli u susret za kupovinu CTG aparata i pomoć Opštoj bolnici Nikšić kao jednoj najbolje organizovanoj, a ujedno i najvećoj Opštoj bolnici na teritoriji Crne Gore”, naveo je on.
Prema njegovim riječima, EPCG je zdravstvenim ustanovama na teritoriji opštine Nikšić u zadnjih godinu dana donirala oko 60.000 eura za razne tehničke aparate.
“Ovdje Elektroprivreda Crne Gore neće stati. Naprotiv, ova godina je jedna jubilarna godina Elektroprivrede Crne Gore – 110 godina funkcionisanja, tako da sredstva koje smo planirali otprilike za neke manifestacije, nećemo koristiti za to, nego ćemo usmjeriti za zdravstvo i djelimično za prosvjetu kada je u pitanju Crna Gora”, istakao je Šebek i najavio da će ove godine uslijediti velika donacija Opštoj bolnici Nikšić.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0