Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Danas 52 nova slučaja u Nikšiću

49964104458_83e6ab7530_c
gov.me
  • Autor onogost.me
  • 10.11.2020. u 16:37

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu 1372 uzorka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 546 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sljedećih opština:

Podgorica 231

Nikšić 52

Bijelo Polje 36

Pljevlja 26

Budva 7

Danilovgrad 2

Cetinje 14

Kotor 31

Tuzi 2

Tivat 23

Ulcinj 28

Berane 29

Mojkovac 8

Rožaje 13

Kolašin 1

Bar 16

Šavnik 1

Plužine 1

Herceg Novi 25

U Nikšiću je trenutno 652 zaraženih, oporavilo se 2.916 osoba. Od posljedica koronavirusa preminulo je 39 osoba.

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 7 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Berana (3), Tivta, Nikšića, Bijelog Polja i Podgorice od kojih je najstariji imao 84 a najmlađi 34 godine (rođen 1986). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 340 a od početka godine 349.

U poslednja 24 sata prijavljen je oporavak kod 289 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih u protekla 24 časa, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 7.427.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 24.154.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

U domovima zdravlja u Crnoj Gori od juna će biti proširen dijapazon usluga, što bi trebalo da omogući da se veći broj pacijenata liječi na nivou primarne zdravstvene zaštite, najavio je ministar zdravlja Vojislav Šimun, navodeći da su od naredne godine planirane i dodatne edukacije za izabrane ljekare.
Psihijatrijski sistem u Crnoj Gori suočava se sa ozbiljnim infrastrukturnim i kadrovskim problemima. Dok je bolnica u Dobroti godinama prenatrpana, odjeljenja u Nikšiću i Bijelom Polju rade sa minimalnim brojem ljekara – takođe preporuke Zaštitnika ljudskih prava za poboljšanje uslova često ne prate konkretne akcije nadležnih.
-->