Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Vuković: Želim da uživam u skakanju

marija_vukovic_printscreen
Printscreen
  • Autor onogost.me
  • 06.08.2021. u 07:57

Crnogorska atletičarka Marija Vuković sjutra nastupa u finalu Olimpijskih igara u Tokiju.

06. 08. 2021.08:39   >>  08:400

VJERUJE U DOBAR REZULTAT

Vuković: Želim da uživam u skakanju

Crnogorska atletičarka Marija Vuković sjutra nastupa u finalu Olimpijskih igara u Tokiju.

“Što god da bude ovo je veliki uspjeh. Želim da uživam u skakanju i budem svjesna gdje sam”, kazala je Vuković.

Zadovoljna bi bila da finale završi među prvih osam.

“Norma nikad nije bila jača i nikad više djevojaka koje su preskočile. Znali smo da je jaka konkurencija ali vjerovala sam. Dugo sam radila za ovo i nadala da će se isplatiti sav trud”, kazala je naša atletičarka za RTCG.

Mariju posljednje dvije godine trenira sa Grkinjom Joanom Siom, koja ju je preporodila i vratila na put kojim je krenula 2010, kada je bila svjetska juniorska prvakinja.

“Očekivanja sa ovom djevojkom su uvijek najveća. Zašto da ne i medalja. Moj savjet je da osjeti svu ovu olimpijsku energiju. Ostvarila je svoj cilj ovdje, ovo je bio njen san i neka se samo prepusti snovima. Nadam se da će pronaći sebe u finalu i uživati”, kazala je Siom.

Od 14 finalistkinja, deset imaju bolji lični rekord od naše atletičarke. Čak osam su skakale preko dva metra, ali samo njih četiri su ostvarile bolji rezultat na otvorenom ove godine.

Favoritkinje za zalto su evropska šampionka u dvorani Ukrajinka Mahučik, koja je prekosčila 206 centimetara ove godine, i dvostruka uzastopna svjetska šampionka Ruskinja Marija Lasickene.

Finale u skoku u vis je subotu, u 12 sati i 30 minuta po našem vremenu.

 

Izvor: RTCG

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Košarkaši Crne Gore posljednje kolo u kvalifikacijama čekaju sa realnim šansama da izbore plasman na kontinentalni šampionat. Pobjeda nad Švedskom sigurno vodi na EP, a naš selektor Boško Radović najavljuje da njegovu ekipu u Skandinaviji samo to zanima.