Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Asistentkinje iz JPU “Dragan Kovačević” vraćene na posao

vrtic_dragan_kovacevic_13
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 03.12.2021. u 11:46

Pet asistentkinja u nastavi iz JPU ,,Dragan Kovačević'' koje su prvog oktobra ostale bez posla usljed odluke bivšeg rukovodstva, nastavile su rad u ovoj ustanovi.

Nakon više razgovora, obavljenih lično i putem e-maila sa kabinetom ministarke Vesne Bratić i državnom sekretarkom Milicom Kadović a u saradnji sa novom upravom vrtića odlučeno je da asistenkinje opet zasnuju radni odnos.

“Imajuću u vidu složenost problematike i izazove koji postoje pred svakom JPU, bile smo i ranije spremne za komunikaciju i pronalaženje rjesenja ali nije se ni jednim potezom nije vidjela spremnost od strane bivše v.d. direktorice da se problem prevazidje dok su, sa druge strane, Ministarstvo i nova uprava JPU stupili u otvorenu komunikaciju, prepoznali suštinu inicijativa, apela i zahtjeva koje smo uporno upućivali”, navele su asistentkinje.

Ovim putem su zahvalile državnoj sekretarki Milici Kadović, kabinetu ministarke i novoj v.d. direktorice Snežani Zogović Nikčević koja je, kako kažu, prepoznala suštinu problema.

“Postupale smo sve vrijeme bez želje i namjere da opstruiramo rad JPU ili uticemo na angažman izabranih sedam kandidata, osim u mjeri koja je bila neophodna da zaštitimo svoja legitimna prava. U skladu sa zakonom, po pravnim propisima i zbog potreba vrtića za sve nas ima mjesta a mi ćemo kao i prije prekida naših ugovora raditi odgovorno uz želju da pomognemo djeci i budemo njihova bezrezervna podrška”, dodale su.

Zahvalile su grupi građana Alternativa Crna Gora koja im je, kako navode, od početka bila velika podrška.

“Smatramo da je pravda zadovoljena i da će veći broj angažovanih asistenata doprinijeti još boljem funkcionisanju u radu Ustanove. Nadamo se da će se uskoro poboljšati i status asistenata u nastavi, inicijative su već u priceduri”, zaključuju u saopštenju.
 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Prema podacima Uprave policije, u prva četiri mjeseca ove godine u saobraćajnim nesrećama stradalo je 20 osoba, što znači da na crnogorskim cestama strada po pet osoba mjesečno. Da su nepoštovanje brzine i vožnja pod dejstvom alkohola i narkotika najčešći uzroci, ali i da su dugo najavljivani stacionarni radari prvi korak ka povećanju bezbjednosti, naglašava vještak saobraćajne struke, Igor Radojević.
Komentarišući presudu Višeg suda za prekršaje u Podgorici ,koji je usvojio žalbu Višeg državnog tužilaštva i preinačio odluku Suda za prekršaje i predsjednika Opštine Nikšić Marka Kovačevića oglasio krivim za govor mržnje, kaznivši ga sa 2.000 eura, prvi čovjek opštine podsjetio da je Sud za prekršaje rješenjem utvrdio da na Grahovcu nije napravio nikakav prekršaj.
-->