Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Parlament danas o smjeni Abazovića

oo
gov.me/B.Ćupić
  • Autor onogost.me
  • 03.02.2022. u 07:07

Poslanici crnogorskog parlamenta trebalo bi danas da raspravljaju o inicijativi za smjenu potpredsjednika Vlade Crne Gore Dritana Abazovića.

Za danas u 11 sati zakazana je zajednica prvog vanrednog zasijedanja Skupštine Crne Gore u ovoj godini.

Na dnevnom redu su dvije tačke – inicijativa premijera Zdravka Krivokapića za razrješenje vicepremijera Abazovića i prijedlog da se za tu poziciju izabere ministar finansija i socijalnog staranja Milojko Spajić. Prijedlog o razrješenju Abazovića uputio je Krivokapić nakon što je Ura, uz podršku opozicionih poslanika, predala inicijativu o izglasavanju nepovjerenja Vladi.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Bio je to osmijeh olakšanja i zadovoljstva nakon dugogodišnje borbe protiv režima DPS-a. Taj osjećaj je, i pored svega što se nakon toga desilo, ostao neukaljan, objavio je predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević na svojoj FB stranici, povodom šest godina od izbora na kojima je Demokratska partija socijalista (DPS) nakon tri decenije izgubila vlast.
Usvajanjem Zakona o lokalnim službenicima i namještenicima Crna Gora je dobila jedinstven službenički sistem na lokalnom nivou, koji predviđa jasno razdvajanje političkih i profesionalnih funkcija u opštinama. Novim zakonskim rješenjem ključne pozicije biće popunjavane na osnovu stručnosti i kompetencija, a uvode se i mjere za privlačenje deficitarnih kadrova, veću mobilnost zaposlenih i ispunjavanje jednog od završnih mjerila za Poglavlje 23.
-->