Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Nikšićko pozorište: Predstava “Lutka s kreveta broj 21”

  • Autor onogost.me
  • 26.04.2022. u 06:13

Na sceni Nikšićkog pozorišta, u sklopu revije predstava koja se realizuje pod sloganom “Proljeće u pozorištu”, večeras od 20h biće izvedena predstava „Lutka sa kreveta broj 21”.

Savremena domaća drama „Lutka sa kreveta broj 21” Đorđa Lebovića, u režiji Slobodana Brankovića predstavlja koprodukcijski projekat Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada, Kulturnog centra Pančeva, Beo Arta i Saveza dramskih umetnika Vojvodine. Adaptaciju teksta potpisuje Ana Đorđević, dramaturgiju Nikolina Đukanović, a scenografiju i kostime Minja Poljak.

U predstavi igraju: Jasmina Večanski Kujundžić, Branislav Jerkovič, Jugoslav Krajnov i Marko Marković.

„Bilo je to davno, u logoru smrti, u „Kući lutaka” kojom je komandovao esesovac… Nekadašnja logorašica i lutka Vilma, danas sredovečna žena, prešla je dug put od pakla do života. Otkrije li danas duboko intimnu tajnu, neće presuditi samo bivšem esesovcu, nego i sebi.”

Ulaznice se mogu kupiti na biletarnici Nikšićkog pozorišta po cijeni od 5,00 eura. Informacije i rezervacije na telefone: 069 490 198 i 067 932 646.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević obišao je studio u kojem će se snimati igrana televizijska serija od deset epizoda u produkciji Radio-televizije Nikšić. Riječ je o prvoj igranoj seriji koju realizuje jedan lokalni javni emiter u Crnoj Gori, a Opština Nikšić podržala je ovaj pionirski projekat obezbjeđivanjem nedostajućih sredstava za njegovu realizaciju.
U Kući Pekića u subotu, 25. jula počinje treća umjetnička rezidencija ŠAV! koju realizuje Centar za kulturu Šavnik uz podršku Ministarstva kulture i medija Crne Gore i Opštine Šavnik.
U okviru festivala "Auto(r) na korzu“, večeras će na Trgu slobode početi SyNK Jazz festival, koji će trajati do 28. jula. Koncerti će se održavati svake večeri od 20 časova.
-->