Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Uhapšen Rade Milošević

onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 21.12.2022. u 21:33
Službenici Specijalnog policijskog odjeljenja uhapsili su nekadašnjeg direktora Uprave prihoda i carina Rada Miloševića, zbog osnova sumnje da je učinio krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije, prenosi portal RTCG.

Doskorašnji šef Uprave prihoda i carina, po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, slobode je lišen u Nikšiću.

“Po nalogu Specijalnog državnog tužilastva, Specijalno policijsko odjeljenje je lišilo slobode bivšeg direktora Uprave prihoda i carina, zbog osnova sumnje da je učinio krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije”, kazao je Vijestima specijalni tužilac/portparol Vukas Radonjić.

Podsjetimo, Milošević je bio uhapšen i početkom oktobra u akciji Specijalnog tužilaštva zaustavljanja krijumčarenja cigareta.

Kako je ranije saopšteno, krijumčarenje je realizovano prilikom uništavanja cigareta u Nikšiću.

Osim Miloševića, tada je uhapšeno još nekoliko osoba. Njima se stavljalo na teret stvaranje kriminalne organizacije, zloupotreba službenog položaja i krijumčarenje cigareta. Tada je uhapšen i biznismen iz Nikšića Zdravko Kosanović.

Milošević je, prema sumnjama, bio dio lanca krijumčarenja cigareta koje su oduzete tokom ovog ljeta, a trebalo je da budu uništene. On je tada pušten nakon saslušanja u policiji.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    U Crnoj Gori jutro se saobraća po suvim putevim i vidljivost je dobra, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore (AMSCG). Oni su savjetovali vozače da zbog visokih temperatura izbjegavaju putovanje u najtoplijem dijelu dana i prave češće pauze.