Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Raspisan konkurs za drugi upisni rok na UCG-u

ucg.me
  • Autor onogost.me
  • 15.07.2023. u 11:21
Konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija Univerziteta Grne Gore (UCG), u drugom roku, raspisan je danas, a prijave će se podnositi u ponedjeljak.

Kako je saopšteno iz UCG-a, u drugom upisnom roku ima mjesta za 1.008 studenata.

UCG je raspisao i konkurs za samofinansirajući program Ekonomskog fakulteta Biznis i ekonomija, na engleskom jeziku, za koji ima ukupno 45 mjesta.

Navodi se da će biti organizovano elektronsko prijavljivanje na konkurs.

“Izuzetno, ukoliko prijavu nije moguće podnijeti elektronskim putem, kandidati podnose prijavu neposredno, preko studentske službe organizacione jedinice”, rekli su iz UCG-a.

Prijava na konkurs se podnosi u ponedjeljak do 16 sati, kada će sistem za elektronsku prijavu biti zatvoren.

Iz UCG-a su kazali da se, ukoliko se prijava podnosi neposredno organizacionoj jedinici, podnosi u okviru radnog vremena studentskih službi.

Oni su istakli da neblagovremeno podnijeta prijava neće biti uzeta u razmatranje.

Iz UCG-a su naveli da će polaganje testova iz dva predmeta od značaja za nastavak obrazovanja za kandidate koji nijesu imali eksterni maturski odnosno stručni ispit, biti u utorak.

Raspored termina polaganja predmeta biće istaknut na internet stranicama organizacionih jedinica.

Kako je saopšteno, prijemni ispiti za fakultete i akademije koji ih organizuju, a koji su dodatni uslovi za upis, biće organizovani 19. i 20. jula, prema rasporedu koji će biti istaknut na internet stranicama organizacionih jedinica.

“Upis kandidata i izdavanje uvjerenja izvršiće se 21. i 22. jula, prema rasporedu organizacionih jedinica”, kazali su iz UCG-a.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Tokom 2024. godine u Crnoj Gori su registrovana 23 slučaja obolijevanja od Q groznice, dok je od početka 2025. godine do 30. aprila registrovano sedam slučajeva obolijevanja i to jedan u Podgorici i šest u Plužinama, pri čemu je većina slučajeva registrovana među osobama koje su bile profesionalno izložene oboljelim životinjama, navodi se u saopštenju Instituta za javno zdravlje (IJZ).