Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Raspisan tender za adaptaciju ZHMP u Nikšiću

Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 26.10.2023. u 13:53
Ministarstvo kapitalnih investicija raspisalo je tender za adaptaciju jedinica Zavoda za hitnu medicinsku pomoć (ZHMP) u Nikšiću, Budvi, Baru, Beranama i Bijelom Polju.

Kako je saopšteno iz ZHMP, tender je vrijedan 500.000 eura plus porez na dodatu vrijednost.

Iz ZHMP su kazali da je novac obezbijedilo Ministarstvo zdravlja iz kapitalnog budžeta, dok je Zavod iz sopstvenih sredstava obezbijedio novac za crtanje projekata.

“Projekat podrazumijeva adaptaciju prostora i nabavku kompletne nove medicinske opreme”, navode iz ZHMP.

Kako su rekli, pet jedinica za koje je raspisan tender zatečene su u lošem stanju i do sada nijesu adaptirane, pa će njihovo obnavljanje podići pružanje zdravstvene zaštite na viši nivo.

“U pripremi je izrada tenderske dokumentacije za adaptaciju jedinica u Kolašinu, Herceg Novom i na Žabljaku, što će ZHMP finansirati iz sopstvenih sredstava”, zaključeno je u saopštenju.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    1

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Uprava policije (UP) uputila je apel roditeljima i mladim vozačima, povodom alarmantnih podataka o saobraćajnim nezgodama u zemlji. Od početka godine, na crnogorskim putevima dogodile su se 24 saobraćajne nezgode sa smrtnim ishodom, u kojima je život izgubilo 27 osoba.