MPNI: Potpisan ugovor za nabavku 19 malih autobusa i sedam kombi vozila za prevoz učenika sa ruralnih područja
![](https://onogost.me/wp-content/uploads/2023/11/5528434_foto-mpni_ls.jpg)
- Autor onogost.me
- 07.11.2023. u 15:34
Za njih je je opredijeljeno, kako su kazali, preko 1,2 miliona eura.
“Planirano je da isporuka bude već početkom drugog polugodišta, najkasnije do marta naredne godine, a očekuje se da će i prije tog roka sva prevozna sredstva biti predata upravama škola na upotrebu”, navodi se uz saopštenju.
Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić-Stojanović kazala je da je najvažnije da će se na viši nivo podići, prije svega bezbjednost đaka tokom putovanja do škole kao i uslovi njihovog školovanja, posebno iz ruralnih krajeva Crne Gore.
“Ona se zahvalila direktoru Uprave za katastar Koči Đurišiću koji je danas potpisao ugovor sa firmom „Osmanagić“ d.o.o. Podgorica i Erste bankom ad Podgorica, čija je zajednička ponuda odabrana kao najpovoljnija. Za nabavku ovih vozila, određen je model finansijskog lizinga, uz obavezu plaćanja narednih pet godina”, stoji u saopštenju.
Jakšić-Stojanović je navela da tom nabavkom, kao i nabavkom iz 2021. godine, biće zamijenjena polovina vozila koje koriste škole, a od kojih su neka bila stara i nekoliko decenija.
“Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija će nastaviti da unapređuje uslove za kvalitetnije obrazovanje mladih generacija, posebno u ruralnim područjima. Naša misija je rješavanje problema i unaprjeđenje sistema obrazovanja i na tome ćemo raditi svakodnevno“, dodala je ministarka Jakšić-Stojanović.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
![](https://onogost.me/wp-content/uploads/2025/02/img_20220801_231515_800_x_437_pixel.jpg)