Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

Sutjeska očitala lekciju Vojvodini

onogost.me
  • 24.10.2024. u 20:08
Sutjeska je večeras u 3. kolu NLB ABA2 lige savladala Vojvodinu 96:79 i upisala drugu pobjedu.

Maestralna partija ekipe, uz veliku pomoć navijača.

Poslije poena Vebstera, Sutjeska je povela 21:13, a nakon šest vezanih poena i 27:15.

U drugoj četvrtini je Vojvodina napravila seriju 8:0 i prišla na 34:31, ali je Sutjeska taj nalet odbila i nakon poena Spasojevića i Mitrovića stekla plus osam – 41:33.

Na poluvremenu je bilo plus tri za Sutjesku (42:39), da bi drugo poluvrijeme ekipa otvorila sjajno i poslije serije 11:1 povela 53:40.

U finišu treće četvrtine ekipa je napravila seriju 10:0 povela 70:52 i riješila pitanje pobjednika, a u četvrtoj četvrtini, poslije trojke Mitrovića imala i plus 21 – 76:55.

Najefikasniji je bio Barović sa 23 poena i šest skokova.

Spasojević je imao 15 poena, Luk 14, uz 10 asistencija, a Vebster 13.

Starovlah i Mitrović su ubacili po 10 poena.

Treba reći da je meču prisustvovala legenda jugoslovenske i crnogorske košarke Žarko Paspalj.

Crna Gora je porazom započela novi ciklus, Hrvatska je slavila (23:21) na debiju nove selektorke Suzane Lazović u meču u Prelogu koji je bio zatvoren za javnost.
    Dušan Simonović i u naredne četiri godine biće predsjednik Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK), jer je dobio većinu glasova na Izbornoj skupštini, koja je održana iza zatvorenih vrata Multimedijalne sale Univerzitetskog sportsko-kulturnog centra.