Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Krivična zbog falsifikovanja lovačkih ispita i zdravstvenih uvjerenja

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 05.03.2025. u 12:28
Policija je podnijela krivične prijave protiv tri osobe zbog falsifikovanja isprava u cilju pribavljanja odobrenja za nabavku oružja, navodi se u saopštenju Uprave policije (UP).

Kako navode E.M. (61) i njegov sin E.M. (23) predali su Filijali za građanska stanja i lične isprave u Rožajama, zahtjeve za izdavanje odobrenja za nabavku lovačkog vatrenog oružja uz koje su kao dokaz o ispunjenosti uslova predali uvjerenja o položenim lovačkim ispitima i uvjerenja o zdravstvenom stanju u čiju su vjerodostojnost službenici Filijale posumnjali.

“Nakon sprovedene kriminalističke obrade, ustanovljeno je da su E.M. i E.M. od lica Dž.K.(59) iz Rožaja, nezakonito pribavili falsifikovana uvjerenja o položenom lovačkom ispitu i zdravstvenom stanju. Sa događajem je upoznat tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Rožajama, po čijem su nalogu policijski službenici protiv E.M., E.M. i Dž.K. podnijeli krivičnu prijavu zbog sumnje da su počinili krivično djelo falsifikovanje isprave”, naveli su u saopštenju.

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    U nastavku pružanja podrške vatrogascima Crne Gore kroz operaciju Florijan Amabasade Velike Britanije u Podgorici, Dobrovoljno vatrogasno društvo (DVD) Brestice dobilo je terensko vozilo, koje će im pomoći u svakodnevnim aktivnostima.
    Protiv M. Đ. po nalogu tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću 9. jula podnijeta je krivična prijava zbog sumnje da je izvršio krivično djelo pomoć učiniocu nakon izvršenog krivičnog djela, saopšteno je iz Uprave policije (UP).
    Iz Uprave policije (UP) saopštili su da su policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Zapad”, Odjeljenja bezbjednosti Nikšić uhapsili dvije osobe zbog sumnje da su počinili prekršaje iz Zakona o zaštiti od nasilja u porodici, a potom pretresom oduzeli pištolj i municiju za koje se sumnja da pripadaju jednom od osumnjičenih.