Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Bogojeviću nagrada za najboljeg glumca u Istočnom Sarajevu

Nikšićko pozorište
  • Autor onogost.me
  • 08.12.2025. u 11:33
Na 30. Međunarodnom festivalu  malih scena i monodrame u Istočnom Sarajevu, glumac Pavle Bogojević osvojio je nagradu za najboljeg glumca festivala, za ulogu u predstavi „Kumovi“ Nikšićkog pozorišta.

O nagradama je jednoglasno odlučio stručni žiri u sastavu: Tanja Bošković, predsjednica  i Ljubo Božović i Mario Drmać, članovi.

„Uspješnom transformacijom i preciznim scenskim zahvatima doveo je publiku do katarzičnog trenutka, ostvarivši potpuno predanje zadatku. Vješto je plesao kroz ritmove komike i drame formirajući ulogu Vučka koja je ostala upečatljiva i dojmljiva“, stoji u obrazloženju žirija.

Predstava „Kumovi“ rađena je po tekstu Dušana Kovačevića u režiji Božidara Đurovića i premijerno je izvedena 16. februara 2024. povodom obilježanja 140 godina od izvođenja prve predstave u Nikšiću. U predstavi, pored nagrađenog glumca igraju i Žana Gardašević, Hadži Nenad Maričić, Ana Franić i Nikola Vasiljević.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Sutjeska je pobijedila Jedinstvo 2:0 i uvećala razliku na vrhu tabele, jer nisu dobili Dečić, Mornar, niti Budućnost.
    -->