Rukovodstvo Ministarstva prosvjete objavilo diplome

- Autor onogost.me
- 28.04.2026. u 15:24
Diplome na uvid javnosti su date za ministarku Anđelu Jakšić-Stojanović, državnog sekretara Dragana Markovića, te državnih sekretara Tatjane Ćalasan i Fikreta Lulanaja.
Takođe, na sajtu su i obrazovne isprave Dragane Ćetković, generalne direktorice Direktorata za visoko obrazovanje i studentski standard, Marije Gošović, generalne direktorice Direktorata za gimnazijsko i stručno obrazovanje, Svetlane Drobnjak, generalna direktorice Direktorata za predškolsko i osnovno obrazovanje i vaspitanje, Marice Melović, generalna direktorica Direktorata za naučno-istraživačku djelatnost, Savice Vujičić, VD generalne direktorice Direktorata za inovacije i pametnu specijalizaciju, Marka Vukašinovića, generalnog direktora Direktorata za međunarodnu saradnju, evropske integracije i EU fondove, Jasne Jovanović, generalne direktorice Direktorata za cjeloživotno učenje i Marka Šljukića, sekretar MPNI.
Njihove diplome možete pogledati ovdje.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Čitaoci šalju, Foto priča
- u
- 1
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 4












7
Највећи допринос за црногорску просвету и најважнији корак у каријери је одлазак у Сребреницу.
Niko ti ni do sada nije branio.
Diplome direktora škola,imate ih,koji od formalnog obrazovanja imaju samo Osnovnu Školu.Ostalo sa tržišta iz regiona.
Kako ova gospođa M .Gošovic pokriva tako visoko mjesto sa diplomom bečelora. Sa tom diplomom ne moze takoreći niđe jer to nije 7 stepen.
A nisu im ni neke prosječne ocjene.
Ministarstvo prosvete je tako divno ,rjesenja o nostrifikaciji diploma od 2007i 2008 je izgubilo.Traze nas u crvenoj staroj knjizi a u komjuteru nas nema.Taj broj nas ne postoji.Samo me interesuje da te lazne diplome nisu na nasim brojevima ,nasih nostrifikovanih diploma.Tek ce klupko da se razmotava.Provjerite svi svoja rjesenja o nostrifikaciji, (koji ste dobili od njih tih godina.)
bravo 👏 iako nisu nesto prosjecne ocjene,koliko se godina studiralo to nije vazno. Znamo da se na posten nacin zavrsavalo. rad i trud.
a ovi koji imaju “sumnjive diplome” pa normalo da su u roku zavrsili i dobar im prosjek. ( to je sigurna karta, bez popravnog ispita, obnova – ha,ha.)