Džudo: Marko Gušić juniorski prvak Balkana

gusic
privatna arhiva
  • 04.06.2016. u 21:01

Džudista nikšićkog Akademika, Marko Gušić, osvojio je danas u Bihaću titulu juniorskog prvaka Balkana. On je prvog dana  prvenstva za juniore slavio u kategoriji do 60 kilograma

On je do zlata stigao pobjedama nad Pavlom iz Bugarska, Dimčićem iz Srbije, Karpuzkuom iz Turske, da bi u finalnom meču slavio protiv, još jednog borca iz Turske,  Albu Alina.

Marko je već osvajao medalje i u seniorskoj konkurenciji sa evropskih kupova, a ovim je potvrdio dominaciju u juniorskoj konkurenciji i pokzao da iz redova Akademika stiže još jedan kvalitetan takmičar koji će jurišati i na juniorsku evropsku medalju.

Tradicionalni međunarodni turnir Kup Nikšića, koji će okupiti više od 400 takmičara i 30 klubova iz država regiona, biće održan u subotu, saopštio je organizator manifestacije, Karate klub Onogošt.
Nikšićanin Aleksa Maliković zauzeo je drugo mjesto na međunarodnoj trci na 10.000 metara, koja je održana u Puli u Hrvatskoj.