Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

Akademik za pola godine osvojio 414 medalja

13650377_10206720909277012_1656701149_n
  • 11.07.2016. u 14:29

Takmičari Džudo kluba Akademik ređaju uspjehe na takmičenjima širom Evrope i svijeta. Oni su za prvih šest mjeseci ove godine osvojili ukupno 414 medalja, od kojih 205 zlatnih, 101 srebrnu i 108 bronzanih.

Niz uspjeha počeo je sa Evropskim kupom koji je održan u Sofiji, Bugarska (30-31/01/2016), na kome je Nikola Gušić zauzeo  V, a Jovana Peković VII mjesto.

U martu održan je Evropski kup u Sarajevu (19-20/03/2016). Na tom turniru Marko Gušić i Tanja Božović osvojili su treće mjesto, Vuk Nikčević i Jovana Peković zauzeli su V, a Anđela Džaković bila je sedma.

Srđan Mrvaljević je obilježio mjesec mart osvajanjem drugog mjesta na Pan American Open-u u Peruu (05-06/03/2016), a treće mjesto osvojio je na Pan American Open-u u Argentini (12-13/03/2016).

Sa Evropskog  kupa koji je održan 3. i 4. aprila u Dubrovniku, Danilo Pantić donio je zlato u kategoriji do 100kg, a Jovana Peković bronzu  u kategoriji do 70kg.

Na Balkanskom prvenstvu za kadete koje je održano u Kikindi 8.i 9. maja Tamara Gardašević je u kategoriji do 52kg osvojila I mjesto, dok je Kristina Milić -70kg osvojila III mjesto.

Na nedavno završenom Balkanskom prvenstvu u Skoplju (28-29.06.2016.) Filip Đurđevac osvojio je bronzanu medalju III mjesto do 46kg.

Na istom takmičenju, Marina Marković u kategoriji do 36kg i Slađana Milić do 40kg zauzele su V mjesto, a Vidoje Golubović do 55kg, Medin Ferizi do 66kg  i Marija Perović zauzeli su VII mjesto.

Posljednji uspjeh za Akademik u ovoj godini ostvarila je Jovana Peković juče na Kupu u Mađarskoj osvajanjem bronze.

Iz Akademika posebno ističu da su njihovi takmičari u prvoj polovini godine osvojili 22 titule prvaka  Crne Gore i to za kadete 4, juniore 4, seniore 8.

‘’Još nas očekuju državna prvenstva za mlađe seniore i poletarce, gdje ćemo ovaj bilans povećati. Na Olimpijskim igrama u Rio De Ženeiru predstavljaće nas Srđan Mrvaljević, kao i predhodne dvije Olimpijade. Akademiku jedino nedostaje olimpijska medalja, a nadamo se da ćemo i to osvjiti na predstojećim Igrama’’, saopštavaju iz ovog uglednog sportskog kolektiva.

Tradicionalni međunarodni turnir Kup Nikšića, koji će okupiti više od 400 takmičara i 30 klubova iz država regiona, biće održan u subotu, saopštio je organizator manifestacije, Karate klub Onogošt.
Nikšićanin Aleksa Maliković zauzeo je drugo mjesto na međunarodnoj trci na 10.000 metara, koja je održana u Puli u Hrvatskoj.