Podmladak Akademika iz Skadra donio 15 medalja

akademicari
DžK Akademik
  • 24.10.2016. u 06:37

Džudo klub Akademik juče je učestvovao na turniru ”Majka Tereza” koji je održan u albanskom Skadru, odakle su se njegovi članovi očekivano vratili sa velikim brojem odličja.

Pored domaćih takmičara, na turniru su nastupali i džudisti iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Makedonije i Crne Gore. U konkurencijii od oko 300 takmičara, nikšićki klub je predstavljalo njih 14 koji su osvojili ukupno 15 medalja, od čega 4 zlatne, 8 srebrnih i 3 bronzane.

Najsjajnija odličja su pripala mlađoj pionirki Marini Marković, kao i starijim pionirima Slađani Milić, Anđeli Tadić i Vidoju Goluboviću.

Srebrne medalje su osvojili poletarci Milica Tadić, Luka Tadić i Šćepan Kostić,mlađi pioniri Vladimir Božović, Milovan Perutović i Aleksa Abazović, kao i starij pioniri Marina Marković i Matija Ćuković.

Bronzom su se okitili poletarac Vasilije Škuletić, kao i mlađi pioniri Balša Miličić i Muhamed Beriša.