U Crnoj Gori 49.000 nezaposlenih

Ilustracija
- Autor onogost.me
- 27.12.2016. u 15:30
U Crnoj Gori je ove sedmice, prema podacima Zavoda za zapošljavanje (ZZZ), 49,03 hiljade nezaposlenih, 0,7 odsto više nego prethodne.
Stopa nezaposlenosti je, prema izvještaju ZZZ, porasla sa prošlosedmičnih 20,99 na 21,13 odsto.
Najveća stopa, 32,7 odsto, zabilježena je u julu 2000, dok je najniža bila u avgustu 2009. godine, 10,1 odsto.
Zavod je od početka godine evidentirao 13,77 hiljada novozaposlenih.
Od početka godine oglašeno je 31,5 hiljada slobodnih radnih mjesta.
Izvor: CdM
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
Unija slobodnih sindikata Crne Gore najavila je protestni skup koji će biti održan sjutra u 19 časova ispred Vlade u Podgorici. Kako je saopšteno na konferenciji za medije, cilj protesta je potpisivanje novog Opšteg kolektivnog ugovora, kao i povećanje koeficijenata složenosti poslova i obračunske vrijednosti koeficijenta, čime bi se plate povećale za oko deset odsto.
- 0
- Biznis
- u
Konferencija „Crna Gora na putu zelene energetske tranzicije“, održana u hotelu Hilton u Podgorici, okupila je predstavnike institucija, energetskog sektora, međunarodnih organizacija, diplomatskog kora i stručne javnosti s ciljem razmjene iskustava i definisanja daljih koraka u procesu zelene transformacije crnogorske ekonomije.
- 0
- Biznis
- u
Od ponoći u Crnoj Gori sve vrste goriva će biti jeftinije, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











