Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

VIDEO: Karavan od preko 130 biciklista stiže u Nikšić

biciklisticka_staza
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 01.07.2017. u 05:57

Desetodnevni maraton, koji organizuje kraljevački Biciklistički klub „Čiker MTB“, ove godine održava se šesti put, a na ruti se našao i dobar dio opština sa sjevera Crne Gore, među njima i Nikšić. 

“Čiker MTB maraton 2017” startovao je pošle nedjelje u Kraljevu sa preko 130 učesnika koji danas stižu u Nikšić, na posljednju dionicu do cilja u Kotoru.

Maraton nema takmičarski karakter, već je ideja da se kroz druženje i rekreaciju promovišu zdravi stilovi života, otkrivaju prirodne ljepote Srbije i Crne Gore i promovišu turistički krajevi. 

 

 

Na svojoj trasi maraton će proći preko mnogih planina u Srbiji i Crnoj Gori od kojih su najpoznatije Zlatibor, Zlatar, Jabuka, Ljubišnja i Durmitor, prolazeći pritom kroz Guču, Požegu, Užice, Novu Varoš, Prijepolje, Pljevlja, Žabljak, Plužine, Nikšić, Risan i Kotor.

U najvećem dijelu, maraton će se kretati makadamskim, šumskim i planinskim putevima, obilazeći pri tome turističke destinacije u dvije države.

Učesnici, među kojima je i dvadesetak stranih državljana, u Nikšiću će prenoćiti u subotu veče, dok je nastavak, prije finiša, zakazan za 8h sjutradan, kada će se grupa zaputiti ka Risnu i Kotoru.

Iz nikšićkog Biciklističkog kluba „Perun“, koji je suorganizator na dionici ”Nikšić”, pozivaju građane da se pridruže ostatku ekipe.

„Pomogli smo u planiranju rute za maraton, predlaganja najpovoljnijeg i udobnog smještaja za bicikliste, organizovanje policijske pratnje na izlasku iz grada. Svakako, vozićemo sa njima od Nikšića prema Kotoru i pomoći ukoliko zatreba servisiranje bicikla“, kaže Ana Petrović Njegoš ispred kluba dodajući da su u organizacioni dio uključeni i TO Nikšić, Klaster „Montenegro“ i Fondacija „Petrović Njegoš“. 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Takmičari Bokserskog kluba Nikšić na furiozan način počeli su takmičarsku godinu. Na prestižnom turniru olimpijskih nada, koji se tradicionalno održava na Paliću kraj Subotice, izabranici Boška Draškovića osvojili su tri zlatne medalje.
Na skijalištu Savin kuk proteklog vikenda održana su kup takmičenja u alpskom skijanju u disciplinama slalom i veleslalom, u organizaciji Ski kluba (SK) Savin kuk 2313. Riječ je o prvom kup takmičenju ove sezone, koje se boduje prema kalendaru Skijaškog saveza Crne Gore.
-->