Sjajna igra Sutjeske za prvi poraz Budućnosti

sut-bud-juniori-sez-17-18-1024x768
superkosarka.com
  • 21.02.2018. u 09:17

Košarkaši Sutjeske savladali su Budućnost Voli rezultatom 81:65 u prepunoj sali Ekonomske škole u Nikšiću, u okviru 20. kola Prve juniorske lige Crne Gore.

Sutjeska je došla do ranog vođstva od 12:5, Budućnost je do kraja prve četvrtine prišla na 20:18. Na početku druge dionice Nikšićani su imali dvocifrenu prednost 28:18, da bi gosti uzvratili i nakon poena Vujisića izjednačili na 32:32. Na poluvrijeme se otišlo vođstvom Sutjeske od 36:32. Na startu treće četvrtine Sutjeska je serijom 8:0 povela sa 46:38. Nakon trojke Otaševića Nikšićani su opet imali deset poena prednosti (51:41).

Na kraju trećeg kvartala rezultat je bio 59:51. U poslednjoj dionici Sutjeska je trojkama povećavala prednost, a nakon poena Gardaševića za 70:55 bilo je jasno da Budućnost neće više biti neporažena. Nikšićani su do kraja održali ubjedljivu prednost za konačnih 81:65.

Vulević i Gardašević i Otašević vodili su Sutjesku do pobjede, domaći nijesu mogli da računaju na Butorovića, dok je gostima nedostajao prvi organizator igre Popović.

Vujisić, Raičković i Slavković su se istakli u gostujućem timu.

Sutjeska – Budućnost 81:65 (20:18, 16:14, 23:19, 22:14).

Izvor: superkosarka.com