Bivši radnici Željezare ispred Skupštine

onogost.me
- Autor onogost.me
- 13.01.2022. u 11:32
Penzioneri, bivši radnici Željezare okupili su se danas ispred Skupštine Crne Gore, tražeći da ih uključe u novi Zakon o obeštećenju bivših radnika rudarsko-metalurškog sektora.
Protestu su se pridružili i radnici “Metalca” iz Nikšića, koji takođe nisu obuhvaćeni Zakonom o obeštećenju bivših radnika rudarsko – metalurškog sektora.
Kako je pojašnjeno, Zakonom nije obuhvaćeno oko 60 radnika “Željezare”, otprilike i toliko iz “Metalca”, iako spadaju u metalsku industriju, pa traže izmjene kako bi i oni bili obeštećeni sa po 12.000 eura.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
Unija slobodnih sindikata Crne Gore najavila je protestni skup koji će biti održan sjutra u 19 časova ispred Vlade u Podgorici. Kako je saopšteno na konferenciji za medije, cilj protesta je potpisivanje novog Opšteg kolektivnog ugovora, kao i povećanje koeficijenata složenosti poslova i obračunske vrijednosti koeficijenta, čime bi se plate povećale za oko deset odsto.
- 0
- Biznis
- u
Konferencija „Crna Gora na putu zelene energetske tranzicije“, održana u hotelu Hilton u Podgorici, okupila je predstavnike institucija, energetskog sektora, međunarodnih organizacija, diplomatskog kora i stručne javnosti s ciljem razmjene iskustava i definisanja daljih koraka u procesu zelene transformacije crnogorske ekonomije.
- 0
- Biznis
- u
Od ponoći u Crnoj Gori sve vrste goriva će biti jeftinije, saopštilo je Ministarstvo energetike i rudarstva.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











