Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Prosječan septembarski račun za struju 28,51 euro

EPCG
  • Autor onogost.me
  • 10.10.2025. u 11:38
Domaćinstva su u septembru 2025. godine potrošila 104405130 kWh (kilovatsati) električne energije, što je 27,09 odsto manje u u odnosu na potrošnju ostvarenu u avgustu 2025, a u odnosu na septembar 2024. potrošnja je manja za 1,89 odsto, saopšteno je iz Elektroprivrede Crne Gore (EPCG).

“Prosječan septembarski račun za električnu energiju za domaćinstva na nivou Crne Gore (ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni) iznosi 28.51 eura. Domaćinstva u Pljevljima bilježe najnižu prosječnu potrošnju u vrijednosti od 19.43 eura, dok je najveća prosječna potrošnja prethodnog mjeseca očitana u Ulcinju, gdje su domaćinstva u prosjeku potrošila električne energije u vrijednosti od 36.57 eura”, navodi se u saopštenju EPCG.

Kako se dodaje, račun u vrijednosti do 30 eura 69,97  odsto domaćinstava dobiće, od 30 do 50 eura 17,25 odsto potrošača, od 50 do 100 eura 10,07 odsto kupaca, dok je potrošnja preko 100 eura očitana kod 2.27 odsto kupaca.

“Broj potrošača koji su ostvarili popust od 38 odsto na aktivnu energiju iznosi 182.598, što predstavlja 44.85 odsto domaćinstava u Crnoj Gori. 44.971 potrošača, odnosno 11.05 odsto, ostvarilo je popust od 21,5 odsto takođe na aktivnu energiju. Pored toga, 260,271 potrošača, odnosno 63.95 odsto, ostvarilo je dodatni popust od 6,4 odsto na mrežne usluge”, zaključuje se u saopštenju EPCG.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    To što je inflacija premašila očekivanja i dvostruko je viša nego u Eurozoni, posljedica je ne samo uvozne zavisnosti već i poteza trgovačkih, bankarskih i farmaceutskih kartela koji bez kontrole zarad profita povećavaju cijene, ocijenio je za Radio Crne Gore analitičar Predrag Zečević. Za finansijskog konsultanta Stevana Gajavića problem je ne samo uvozna inflacija, već i ona koju stvara tržište nekretnina. Zečević je stava i da Vlada što prije mora kreirati odgovarajuće mjere kako bi zaštitila standard građana.
    Ministar finansija Novica Vuković je istakao da je prva emisija državnih obaveznica vrlo važan trenutak, jer prvi put građani Crne Gore imaju mogućnost da ulože u državu, u njenu stabilnost i finansijsku budućnost. Ulaganje u državne obveznice prilika je i da građani učestvuju u razvoju zemlje, da očuvaju stabilnost budžeta i pomognu domaću ekonomiju. Uvođenjem ovakvih instrumenata, kako je naglasio, usvajamo praksu ukorijenjenu u evropskim ekonomijama.
    Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) učestvuje na međunarodnoj konferenciji Energy Week Western Balkans 2025, koja se 8. i 9. oktobra održava u Crnoj Gori, u organizaciji britanske konsultantske kuće Invest In Network. Ovaj prestižni skup okupio je više od 250 učesnika iz zemalja regiona i Evrope, uključujući predstavnike vlada, ambasadore, regulatore, elektroenergetskih kompanija, međunarodnih investitora i finansijskih institucija. Glavni cilj događaja je jačanje regionalne saradnje i ubrzanje energetske tranzicije Zapadnog Balkana ka održivim izvorima energije, u skladu sa evropskim Zelenim dogovorom i ciljevima klimatske neutralnosti do 2050. godine.
    -->