Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Noblewood od početka godine proizveo četiri miliona flaša votke i džina, zaposleno oko 140 radnika

Marija Goranović
  • Autor Marija Goranović
  • 19.11.2025. u 15:16
Kompanija Noblewood, koja zapošljava 144 radnika, ove godine je proizvela oko četiri miliona flaša alkoholnih pića, a menadžment kompanije zadovoljan je poslovanjem. Na tržištu od maja je i njihov novi džin.

Direktor marketinga Dmitri Nasalskiy podsjetio je da je fabrika otvorena 12. aprila 2023. godine, te da je tim zavidan nivo proizvodnje.

“Imamo proizvodnju od četiri miliona flaša samo za ovu godinu. Lansirali smo i novi napitak džin, pa sada imamo i dvije kategorije: votku i džin. Naredne godine dodaćemo još jedan proizvod i zbog toga smo veoma zadovoljni“, kazao je Nasalskiy.

Prema njegovim riječima, vrijednost izvoza zavisi prije svega od poreskih politika zemalja u koje isporučuju alkohol.

„Naših pet top tržišta su SAD, Izrael, Francuska, Njemačka i Italija. Sada nam je fokus i na balkanskom regionu, za koji pripremamo posebnu strategiju“, rekao je on, dodajući da se kompanija trudi da obezbijedi stabilnu distribuciju i na crnogorskom tržištu.

Direktor proizvodnje Vitali Enin ocjenjuje da poslovanje u Crnoj Gori teče glatko i bez većih prepreka.

“Nama je ovdje veoma komforno da radimo, veoma je jednostavno riješeno tržište alkohola. Imamo veoma dobar odnos sa regulatorima i nadzornim organima koji rade provjere”, rekao je on.

Stara fabrika, u kojoj se nekada proizvodilo vino, zahtijevala je dodatne investicije, pa je kompanija, kako kaže, svake godine ulagala oko dva miliona eura.

Za narednu godinu imaju ambiciozne planove.

Enin je kazao da kompanija za 2026. godinu planira povećanje proizvodnje za 34 odsto, što će zahtijevati dodatne investicije, unapređenje uslova rada i širenje asortimana.

Operativna direktorica Mariya Sycheva kazala je da u Noblewood Adriaticu trenutno radi 144 zaposlenih.

“To su radnici koji rade od samog osnivanja kompanije. Svi radnici koji su ovdje preko tri godine, dobijaju ugovor zastalno. Dobar dio njih je već u tom procesu”, kazala je ona.

Plata u firmi, prema njenim riječima, iznad je prosječne crnogosrke zarade.

O povećanju broja radnika uoči proizvodnje novog proizvoda još ne mogu da govore.

Mašinski inženjer Lazar Dragović zadovoljan je radom u fabrici i uslovima.

„Konstantno unapređujemo sistem, radimo na novim projektima automatizacije i poboljšanju procesa“, kazao je Dragović.

Za novinare je nakon radnog doručka organizovan obilazak fabrike, tokom kojeg su mogli da se upoznaju sa procesom proizvodnje i operativnim poslovanjem kompanije.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Isplata oktobarskih penzija počeće danas, saopšteno je iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO).
    Na javni konkurs koji je EPCG raspisala za poziciju izvršnog direktora prijavila su se tri kandidata, potvrđeno je Portalu RTCG. To su Zdravko Dragaš, Zoran Šljukić i Mladen Bojanić.
    Nacrt izmjena Zakona o poreskoj administraciji na javnoj raspravi je do sredine naredne nedjelje. Donosi brojna rješenja na tržištu nekretnina i izdavanja smještaja. Turistički ekspert profesor Ivo Županović ocjenio je za Radio Crne Gore da će primjena tog akta obezbijediti realno moguće prihode od iznajmljivanja i prodaje putem interneta. Takođe, da će stimulisati saradnju između poreskih organa Crne Gore i država članica Evropske unije. Sugeriše da dio zakona budu i takozvani kondo-hoteli.
    -->