Povećan broj nezaposlenih

Ilustracija
- Autor onogost.me
- 30.10.2017. u 13:22
U Crnoj Gori je ove sedmice 50,14 hiljada nezaposlenih, jedan odsto više nego prethodne, pokazuju podaci Zavoda za zapošljavanje.
Stopa nezaposlenosti je, prema izvještaju ZZZ, porasla sa prošlosedmičnih 21,37 na 21,61 odsto.
Najveća stopa, 32,7 odsto, zabilježena je u julu 2000, dok je najniža bila u avgustu 2009. godine, 10,1 odsto.
Zavod je od početka godine evidentirao 10,77 hiljada novozaposlenih.
Od početka godine oglašeno je 27,21 hiljadu slobodnih radnih mjesta.
Izvor: Mina biznis
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
Sve vrste naftnih derivata od srijede će biti jeftiniji pet do šest centi po litru, kazali su „Danu“ iz Udruženja naftnih kompanija Crne Gore (UNKCG).
- 0
- Biznis
- u
Crna Gora će dobiti Nacionalnu agenciju za razvoj malih i srednjih preduzeća (MSP) koja će biti zadužena za sprovođenje programa podrške privredi i koja će biti posredničko tijelo za upravljanje budućim Evropskim strukturnim i investicionim fondovima (ESIF)
- 0
- Biznis
- u
Vlada Crne Gore utvrdila je na današnjoj sjednici predlog odluke o davanju koncesije za aerodrome u Podgorici i Tivtu, kojim je predviđeno da koncesija bude dodijeljena prvorangiranom ponuđaču Incheon Airport Consortium (IAC) iz Južne Koreje na period od 30 godina.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











