ZZZ: Nezaposlenih 1.3 odsto više

Ilustracija
- Autor onogost.me
- 30.11.2016. u 16:00
U Crnoj Gori je ove sedmice, prema podacima Zavoda za zapošljavanje ZZZ, 47,39 hiljada nezaposlenih, 1,3 odsto više nego prethodne.
Stopa nezaposlenosti je, prema izvještaju ZZZ, porasla sa prošlosedmičnih 20,16 na 20,43 odsto.
Najveća stopa, 32,7 odsto, zabilježena je u julu 2000, dok je najniža bila u avgustu 2009. godine, 10,1 odsto.
Zavod je od početka godine evidentirao 12,73 hiljade novozaposlenih.
Od početka godine oglašeno je 30,11 hiljada slobodnih radnih mjesta.
CdM
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
Period od obnove nezavisnoti do danas u Nikšiću ostaće upamćen po brojnim radničkim nemirima, problemima i nezadovoljstvima. Radnička prava dovedena su do najnižih grana, a period od dvije decenije donio je gašenje gotovo svih velikih industrijskih giganata po kojem je grad pod Trebjesom bio poznat nadaleko.
- 1
- Biznis
- u
Ministarstvo energetike i rudarstva potvrdilo je da će od ponoći biti skuplje sve vrste goriva.
- 0
- Biznis
- u
Ukupna količina otkupljenog kravljeg mlijeka u prvom kvartalu ove godine iznosila je 7,28 miliona litara, što je 10,9 odsto više u odnosu na isti prošlogodišnji period.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
22.05.
17:46
Na Grahovu juče zaplijenjeno 254 komada baklji
21.05.
14:27
Ponovo prohodan put kroz Durmitorski prsten (Video)
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari











