Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

NP Biogradska gora otvoren za posjetioce

NPCG
  • Autor onogost.me
  • 30.03.2024. u 08:43
Nacionalni park Biogradska gora biće od danas otvoren za posjetioce.

“Posjetioci će moći da uživaju u šetnji edukativnom stazom oko Biogradskog jezera i saznaju više o bogatstvu biljnog i životinjskog svijeta u Centru za posjetioce i kupe autentične suvenire u suvenirnici”, saopšteno je iz preduzeća Nacionalni parkovi Crne Gore (NPCG).

Vožnja čamcima i kajacima biće organizovana u skladu sa vremenskim prilikama.

“Mole se svi posjetioci da pažljivo planiraju svoj boravak u parku, strogo se pridržavaju pravila unutrašnjeg reda i koriste samo označene staze. S obzirom na to da se park otvara ranije zbog povoljnih vremenskih uslova, apelujemo na dodatnu opreznost. Imajući u uvidu da je rano proljeće, moguće da je teren u određenim djelovima parka klizav”, rekli su iz NPCG.

Cijena dnevne ulaznice u NP Biogradska gora iznosi četiri eura po osobi, dok djeca do 15 godina i osobe sa invaliditetom ne plaćaju naknadu za ulaz u nacionalne parkove.

Godišnja ulaznica za svih pet nacionalnih parkova dostupna je po cijeni od 13,5 eura i podrazumijeva neograničen broj posjeta tokom kalendarske godine.

Posjetioci je mogu kupiti na kontrolno–naplatnim punktovima na ulazu u parkove, upravi NPCG u Podgorici, kao i online na sajtu www.nparkovi.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Ministarstvo unutrašnjih poslova podsjeća da je raspisalo Javni poziv za sprovođenje posebnog postupka zapošljavanja policijskih službenika za potrebe Uprave policije, kojim je predviđeno zapošljavanje 500 izvršilaca u zvanju mlađi policajac, u skladu sa izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima
    Ministarstvo rada, zapošljavanja i socijalnog dijaloga, u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore, objavilo je preporuke za rad na otvorenom tokom ekstremno visokih temperatura, sa ciljem smanjenja rizika po zdravlje i bezbjednost zaposlenih. Posebno se upozorava da rad na temperaturama iznad 36 stepeni ne treba organizovati, osim u situacijama kada su ugroženi ljudski životi ili materijalna dobra od društvenog značaja.
    -->