Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Raste broj saobraćajnih nezgoda u Nikšiću, 11 poginulih u 2025. godini

onogost.me
  • Autor Marija Goranović
  • 15.01.2026. u 08:13
Iz godine u godinu sve više saobraćajnih nezgoda na putevima u Nikšiću.

Statistika Uprave policije pokazuje da se od 1. januara do 23. decembra 2025. godine dogodilo 597 saobraćajnih nezgoda. Poređenja radi, tokom 2024. godine zabilježeno je 585 nezgoda, dok ih je u 2023. bilo 527.

Saobraćajne nezgode minule godine imale su ozbiljne posljedice. Odnijele su 11 ljudskih života, dok je 86 osoba teško, a 219 lakše povrijeđeno.

“Kada je riječ o starosnoj strukturi smrtno stradalih lica govorimo o tri smrtno stradala lica starosti od 56 do 64 godine, dva smrtno stradala lica starosti od 36 do 45 godina, tri smrtno stradala lica starosti od 25 do 35 godina, te dva lica starosti od 21 do 24 godine. Takođe jedno lice koje je smrtno stradalo u ovim nezgodama bilo je ispod šest godina starosti”, saopšteno je Portalu Onogošt iz policije.

Policija je identifikovala najkritičnije saobraćajne dionice u našoj opštini, koje bi vozačima trebalo da budu dodatni podsjetnik na poštovanje saobraćajnih propisa.

Kao najrizičnije dionice izdvajaju se magistralni putevi Nikšić–Podgorica, do Zagorka, Nikšić–Risan (do Dragalja) i Nikšić–Žabljak, do Jasenovog polja, odnosno tunela Vojnik.

Brzina i nepropisno preticanje glavni su uzoci koji dovode do saobraćajnih nezgoda.

Tu je i upravljanje vozilom pod uticajem alkohola, korišćenje mobilnog telefona u toku vožnje, kao i neustupanje prvenstva prolaza.

Sankcionisano skoro 20.000 vozača

“Na teritoriji koja se nalazi u zoni odgovornosti Odjeljenja bezbjednosti Nikšić u periodu od 1. januara do 23. decembra 2025. godine izdato je 18.190 prekršajnih naloga i podnešena je 1.491 prekršajna prijava, odnosno ukupno je sankcionisan 19.681 vozač”, kazali su iz policije.

Da vozači saobraćajne propise ignorišu vidi se po broju podnijetih prekršajnih naloga i  prijava.

Tako je minule godine za prekoračenje dozvoljene brzine podnijeto 10.022 prijave.

Reklo bi se i da ne vole vezivanje pojasa, pa je tim povodom nikšićka policija napisala 4.395 naloga.

Za upravljanje vozilom pod uticajem alkohola izdato je 853 naloga.

Za volanom sjedaju i bez položenog vozačkog ispita. Zbog toga je u prekršaju bilo 697 “vozača“, dok je za upravljanje vozilom pod dejstvom psihoaktivnih supstanci napisano 156 naloga.

Kazne veće od milion eura, naplaćena trećina

Ukupan iznos izrečenih novčanih kazni u Nikšiću do 23. decembra 2025.  iznosio je 1.146.660 eura, ali je do sada naplaćeno 377.432 eura, odnosno 32,92 odsto.

Najveća pojedinačna novčana kazna za saobraćajni prekršaj iznosila je 1.600 eura, a izrečena je od strane Područnog organa za prekršaje Podgorica, Odjeljenje u Nikšiću.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Zbog planiranih radova na mreži, sjutra će bez napajanja električnom energijom ostati djelovi opštine Nikšić, saopšteno je iz CEDIS-a.
    -->