Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

“Za sigurnije djetinjstvo”: Donatorsko veče i koncert KIC pop hora na Sceni 213

Ilistracija/CRI
  • Autor onogost.me
  • 02.04.2026. u 11:12
Centar za romske inicijative (CRI) u saradnji sa Internacionalnom policijskom asocijacijom, sekcija Crna Gora- regija Zapad (IPA), kao i NVO ROM „Koračajte sa nama – Phiren Amenca“ organizuju koncert podgoričkog Kic pop hora "Za sigurnije djetinjstvo" u okviru donatorske večeri.

Koncert će biti održan u susret Međunarodnom danu Roma, u ponedjeljak, 6. aprila od 19 h u sali Scena 213, hotel Yugoslavia.

“Cilj  i ove umjetničke večeri  je da uz podršku sjajnog KIC pop hora, koji nam je poklonio koncert  “Sloboda za sve” prije dvije godine, u restoranu “Ribnica” u Podgorici, podsjetimo i sugrađane i širu javnost Crne Gore, na dugogodišnji problem prisilnog i prevremenog stupanja u brak maloljetnih Romkinja i Egipćanki, odnosno, pojačamo donatorsku kampanju koju smo počeli prije pet godina, za izgradnju skloništa za djecu, žrtve ugovorenog braka”, navodi se u saopštenju CRI.

Hor, koji je osnovala i menadžerski veoma uspješno vodi već devet godina Snežana Burzan Vuksanović, nastupiće pod dirigentskom palicom prof. Mladena Čelebića, a najavljuju cjelovečernji koncert mješovitog repertoara, od Đelem, đelem i Džipsi songa, Devojko mala, Đon, preko Niđe nebo nije plavo, Crna Goro kapljo vode, Crna Gora je moj dom, Računajte na nas, Zemljo moja, do najpopularnijih pop melodija Mjesečina, Plavi safir, Čini mi se grmi…

“Kampanja “Za sigurnije djetinjstvo” ovog proljeća dobila je podršku od organizatora Blanc Fashion Week Montenegro koji će biti održan na više lokacija u zemlji od 6. do 13. aprila, a sve posjetioce ove prestižne modne manifestacije pozivamo da, u skladu sa mogućnostima, doniraju za izgradnju skloništa za djecu, žrtve ugovorenog braka. Pri ulasku na večeri mode, 6. aprila od 19 h u TC Big fashion,  u utorak, 07.  i četvrtak, 09. aprila od  20.30h u kompleksu Verde Event & Wedding u Podgorici, gdje će na pultu biti postavljena donatorska kutija Centra za romske inicijative”, saopštili su iz CRI.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Apelacioni sud Crne Gore je preinačio presudu Višeg suda u Podgorici kojom je Milan Andrijašević iz Nikšića bio osuđen na 40 godina zatvora zbog ubistva sugrađanina Marka Gardaševića i optuženog umjesto za krivično djelo teško ubistvo oglasio krivim za ubistvo i izrekao mu kaznu zatvora u trajanju od 15 godina.
    Mještani nikšiće MZ Grudska mahala, preciznije Ulice Peka Pavlovića, u čijem komšiliku bi trebalo da počne izgradnja stambeno-poslovne zgrada od sedam spratova, planirali su sastanak, u velikoj sali SO Nikšić, sa predstavnicima lokalne uprave, Ministarstva urbanizma, Agencije za planiranje i projektovanje, investitorima. Mećutim, niko od pozvanih se nije se odazvao na poziv mještana.
    Vijest da će se u krugu nikšićke Željezare graditi postrojenje za uništavanja zaraženih životinja, a što je juče najavio ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković, naišla je odmah na negativne reakcije.
    -->