Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Film “Yugo Florida” večeras u Nikšićkom pozorištu

Poster
  • Autor onogost.me
  • 23.01.2026. u 08:59
Film „Yugo Florida“, režisera Vladimira Tagića, biće prikazan večeras u sali Nikšićkog pozorišta, sa početkom u 20 časova.

Film, koji je već osvojio srca publike i kritike širom regiona, stiže pred nikšićku publiku, nakon zapaženog uspjeha na Sarajevo Film Festivalu i Filmskom festivalu u Herceg Novom, gdje je Andrija Kuzmanović osvojio prestižna priznanja – „Srce Sarajeva“ i „Zlatnu mimozu“, dok je Vladimir Tagić dobio nagradu za najboljeg reditelja debitanta na 10. izdanju Džada Film Festa u Podgorici.

Projekciju ovog filma Nikšićko pozorište realizuje u saradnji sa Mrežom kinoprikazivača Crne Gore.

Riječ je o toploj priči s dozom humora, o generaciji koja je odrastala devedesetih i koja se danas suočava s vremenom u kojem su bliskost i razumijevanje postali rijetke vrijednosti.

“Film prati priču o ocu i sinu koji, suočeni sa bolešću i vremenom koje im izmiče, kreću na putovanje kultnim automobilom iz devedesetih godina prošlog vijeka, pokušavajući da pronađu ono što su propustili da kažu. Riječ je o autorski intimnoj i precizno oblikovanoj drami koja, kroz jednostavnu formu odnosa oca i sina, otvara složene teme emotivne udaljenosti, međugeneracijske tišine i potrebe za bliskošću”, navodi se u najavi.

Film „Jugo florida“ nastao je po scenariju Milana Ramšak Markovića, u saradnji sa Tagićem.

Glavnu ulogu tumači Andrija Kuzmanović, a u ostalim ulogama su Nikola Pejaković, Hana Selimović, Jovana Stojiljković, Snježana Sinovčić Šiškov i drugi.

Cijena ulaznice je tri eura.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    -->