Nikšićko pozorište na regionalnoj turneji sa predstavom „Violina, daire i pegla”

- Autor onogost.me
- 17.10.2025. u 15:52
“Nakon toga predstava odlazi na turneju, tokom koje će se igrati: 22. oktobra u Kulturnom centru Zlatibor, 23. oktobra u Kulturnom centru Čačak i 25. oktobra u Narodnom pozorištu Priština sa sjedištem u Gračanici. Ova gostovanja predstavljaju nastavak uspješne regionalne saradnje i potvrdu da je rad Nikšićkog pozorišta prepoznat i cijenjen u cijelom regionu”, saopštili su iz Nikšićkog pozorišta.
Predstava „Violina, daire i pegla” duhovito i provokativno oslikava složene odnose među ljudima, njihove slabosti, snove i težnju za smislom u svakodnevnici. Kroz spoj humora i tragike, Koljada progovara o univerzalnim temama – usamljenosti, potrebi za ljubavlju i potrazi za sopstvenim identitetom.
Uloge u predstavi tumače: Žana Gardašević Bulatović, Ana Franić, Anja Drljević, Matija Memedović, Boban Čvorović i Velizar Kasalica.
Tekst je preveo Novica Antić, dramaturgiju potpisuje Jelena Paligorić Sinkević, kostimografiju Marija Tavčar, scenografiju Vesna Sušić, vokalnu tehniku Milica Damjanac a jezičku adaptaciju i izbor muzike – kolektiv. Dizajn i motažu zvuka uradio je Bojan Bojanić, dizajn svjetla Vesna Sušić i Bojan Bojanić, autor fotografija je Duško Miljanić, dok fotografiju za plakat potpisuje Miloš Zvicer.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0