„Prezime ruže“ u Nikšićkom pozorištu

- Autor onogost.me
- 18.05.2025. u 08:39
„Prezime ruže“ je autentična drama teatra ispovijesti, koja publiku vodi kroz uspomene autorke knjige „Planeta Dvorište“.
’’Očima djevojčice koja je odrastala uz obalu Begeja, put sjećanja vodi od djetinjstva punog ljubavi, ali lišenog privilegija svojih vršnjaka, do studentskih dana u Novom Sadu i ljubavi, poezije, porodice… „Prezime ruže“ je emotivna priča o najvažnijim vrijednostima života, o vremenu koje očekuje da ga ispunimo uspomenama, o borbama i odlukama koje nisu lake.
I najviše o neminovnostima koje su indiferentne i neumoljive spram krhkosti dječjih godina…’’, rečeno je o predstavi.
Najavljujući monobajku Olivera Balažević je rekla da u Nikšiću stanuje poezija i da je ‘’bila povedena tom adresom’’.
’’Živimo političko vrijeme. Ta neminovnost nas navodi da razumijemo ambijent u kome je kultura manji ili veći prioritet’’, navela je Balašević na svojoj Instagram stranici.
Asistent režije je Jelena Balašević, a dizajn svjetla uradio je Branislav Agarski.
Ulaznice su u prodaji na biletarnici Nikšićkog pozorišta po cijeni od 10 eura.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
- 0
- Čitaoci šalju, Foto priča
- u
- 2
- Biznis
- u
- 0