Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Danas počinje REACT 2018

40512517_548783762206248_2730070282092937216_n
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 03.09.2018. u 06:38

Regionalni kamp REACT 2018, 11. po redu, na kome će učestvovati preko 60 mladih iz zemalja regiona, biće svečano otvoren danas u 16h u gusinjskom selu Vusinje.

Na otvaranju će govoriti Slobodan Filipović, državni sekretar u Ministarstvu odbrane Crne Gore, Nenad Koprivica, direktor Direktorata za mlade u Ministarstvu sporta i član Regionalne kancelarije za mlade RYCO, NJ.E. Mitja Moćnik, ambasador republike Slovenije u Crnoj Gori, Anela Čekić, predsjednica opštine Gusinje i Aleksandar Dedović, izvršni direktor NVO Alfa centar.

Takođe, danas će biti organizovana i promocija knjige „Neka Bog blagoslovi ovu zemlju“ – inaguracioni govori predsjednika SAD“, autora Dragana Vugdelića, a čiji izdavač je NVO ALFA Centar.

Ovogodišnji kamp biće obogaćen temama vladavine prava i jačanja demokratije u zemljama regiona, kao i aktivizmom mladih, i učešćem mladih u nacionalnim politikama i prihvatanjem pomirenja kao osnovnog preduslova za jačanje stasbilnosti u regionu zapadnog Balkana.

„Nadamo se da će i ovaj kamp opravdati očekivanja polaznika i predavača. Sigurni smo da ovim konceptom doprinosimo pozicioniranju Crne Gore na međunarodnoj sceni, istovremeno promovišući sjever Crne Gore kao gostoljubivu i atraktivnu turističku destinaciju“, istakli su iz ALFA Centra.

U toku pet dana trajanja kampa biće realizovano 11 predavanja, 10 panel diskusija, dvije radionice i debate, a osim edukativnog dijela, sadržaj kampa podrazumijeva sportske i kulturne aktivnosti, kao i jednodnevni obilazak Gusinja i okoline.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Predsjednik Kluba poslanika “Evropa sad” Vasilije Čarapić saopštio je da su uputili inicijativu Vladi da se narednih mjeseci prema građanima koji nijesu zamijenili lične karte primjenjuju samo preventivne mjere, bez pokretanja prekršajnih postupaka. Time bi im se, kaže, ostavila dodatna prilika da dokumente zamijene bez sankcija, s obzirom na to da je rok za važenje starih ličnih karata istekao juče.
-->