Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

“Probudimo Nikšić”: Podnijeće inicijativu za produženi boravak učenika nižih razreda

“Probudimo Nikšić”
  • Autor onogost.me
  • 25.03.2025. u 13:33
Jedan od ključnih koraka građanske liste “Probudimo Nikšić” biće podnošenje inicijative za obezbjeđivanje produženog boravka za učenike nižih razreda u Nikšiću, u skladu sa prostornim i kadrovskim kapacitetima ustanova na teritoriji naše opštine.

To se navodi u saopštenju te građanske liste.

“Obrazovanje predstavlja neizostavan stub svakog društva, kao i ključ za izgradnju bolje i pravednije budućnosti. Neophodno je izgraditi snažne temelje za našu djecu, omogućiti im da kroz kvalitetno obrazovanje iskoriste svoje potencijale i oblikuju društvo u kojem će vladati znanje, jedakost i pravda. Jedan od ključnih koraka građanske liste Probudimo Nikšić biće podnošenje inicijative za obezbjeđivanje produženog boravka za učenike nižih razreda u Nikšiću, u skladu sa prostornim i kadrovskim kapacitetima ustanova na teritoriji naše opštine”, izjavila je Marija Vukotić, kandidatkinja za odbornicu građanske liste “Probudimo Nikšić”.

Ona vjeruje da je ovo važan korak ka tome da se obezbijedi roditeljima sigurnost i olakša njihove svakodnevne obaveze.

“Dok istovremeno omogućavamo djeci dodatne mogućnosti za učenje i razvoj. Produženi boravak je mnogo više od prostora za čuvanje djece nakon nastave – to je prilika da se djeca angažuju u kreativnim, edukativnim aktivnostima, da učestvuju u projektima koji podstiču njihov intelekt. Svako dijete zaslužuje da bude u okruženju koje podstiče njegov rast i razvoj, a produženi boravak je ključni element u toj podršci. Međutim, obrazovanje nije samo pitanje infrastrukture – to je pitanje jednakih šansi za sve”, dodala je Vukotić.

Ističe da inkluzivno obrazovanje mora biti osnovni princip našeg obrazovnog sistema.

“Sva djeca zaslužuju da se obrazuju u podsticajnom okruženju koje odgovara njihovim specifičnim potrebama. Neophodno je unapređenje kapaciteta u inkluzivnom obrazovanju, što podrazumijeva obezbjeđivanje adekvatnih resursa, kao i obuku stručnog kadra. Ističe i da je glavni zadatak donosioca odluka da svim učenicima pruže jednaku priliku za napredak”, piše u saopštenju.

“Naša djeca nijesu samo budućnost, ona su sadašnjost koja zaslužuje da uživa u obrazovanju koje je moderno, inkluzivno i na visokom nivou. To je investicija u njihovu budućnost, ali i u budućnost našeg društva. Naša politička odgovornost je da se zalaganje za obrazovanje ne svodi samo na riječi, već da se pretvori u konkretne akcije koje će dovesti do stvarnih promjena. Verujem da možemo uticati na stvaranje obrazovnog sistema u kojem će svako dijete imati jednake šanse da postigne svoj puni potencijal”, zaključuje Vukotić.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Fond za mlade Nikšića bio bi dugoročna investicija u budućnost grada, omogućavajući mladima da realizuju svoje ideje i doprinesu razvoju zajednice, poručila je Marina Došen, kandidatkinja za odbornicu građanske liste Probudimo Nikšić – Dragoljub – Dragan Radulović”.
    Nosilac liste “Za budućnost Nikšića - Zna Nikšić! Nastavljamo” Marko Kovačević kazao je da je DPS za 30 godina ostavio 20 hiljada Nikšićana bez posla, a da su oni za 4 godine zaposlili 5 hiljada ljudi.