Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Crna Gora saznala posljednjeg rivala u kvalifikacijama za Mundobasket

kosarka-lopta01_4
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 21.08.2025. u 12:19
Posljednja reprezentacija koja se priključila kvalifikacionoj grupi u kojoj se nalazi i Crna Gora je Rumunija.

Nakon uspješno završenih pretkvalifikacija, Rumuni su izborili mjesto među rivalima naše selekcije, pored Portugala i Grčke.

Tri selekcije iz ove grupe će se plasirati u drugu fazu kvalifikacija, a ukrštaju se sa grupom A u kojoj su Španija i Gruzija, te Danska i Ukrajina, koje dolaze iz pretkvalifikacija.

U drugoj fazi će šest selekcija biti u grupi, a tri će izboriti plasman na Mundobasket, koji se 2027. godine održava u Kataru.

Kvalifikacije za Mundobasket počinju u novembru ove godine, a Crna Gora u prvom “prozoru” dočekuje Portugal (27. novembar) i gostuje Rumuniji (30. novembar).

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Sutjeska Elektroprivreda je večeras, u 16. kolu Prve crnogorske košarkaške lige, nakon produžetka savladala u gostima Podgoricu 79:77.
    Dvadesetsedmogodišnji Nikšićanin Branko Vujović novi je kapiten muške rukometne reprezentacije, objavio je Rukometni savez.
    -->