“Plavi” preskočili Gagru, u nastavku evropske avanture igraće protiv Makabija

img_15072021_193714_800_x_437_pixel
  • 15.07.2021. u 17:57

Fudbaleri Sutjeske plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija nakon što su večeras remizirali sa gruzijskom Gagrom u gostima 1:1. U prvom susretu u Podgorici Nikšićani su slavili 1:0, pa su posle dvomeča potpuno zasluženo došli do prolaska u drugu rundu.

Čvrsto je Sutjeska igrala od prvog minuta, nije dozvoljavala domaćinu da ozbiljnije ugrozi gol Giljena. Gagra je imala inicijativu tokom većeg dijela meča, ipak, nikšićki tim je prvi stigao do gola. U šestom minutu drugog poluvremena “plavi” su odigrali odličnu akciju, koju je pogotkom riješio Janjić. Plela je Sutjeska mrežu preko Vukovića, Grivića i Nikača oko gola Gagre, Janjić je sjajno primio pas, prevario dva čuvara, te matirao golmana domaće ekipe. Imali su Nikšićani nekoliko dobrih prilika da riješe dvomeč i ranije, ali lopta nije htjela u mrežu Gagre. Nakon vodećeg pogotka Sutjeske domaća ekipa je pokušala  na sve načine da dođe do gola, a to im je i pošlo za rukom u 86. minutu. Desetka gruzijske ekipe, Makatsaria se namjestio na nekih 30 metara od gola Giljena, fenomenalno šutirao i matirao golmana nikšićke ekipe, koji je ostao nepomičan. Na kraju zasluženo, neriješen rezultat 1:1, dok Sutjeska prolazi u drugo kolo zahvaljujući minimalnoj pobjedi u prvom meču prije nedjelju dana. U drugom kolu kvalifikacija Lige konferencije Sutjeska će odmjeriti snage sa Makbijem iz Tel Aviva.