Sutjeska moćna protiv Grblja

68948597_500527900757776_3187307251975061504_n
Milan Šapurić
  • 22.09.2019. u 15:46

Fudbaleri Sutjeske savladali su danas na svom terenu ekipu Grblja rezutlatom  5:0, u okviru 9. kola  Telekom 1. CFL. Nakon ovog meča Nikšićani su povećali i bodovnu razliku u odnosu na najbližeg pratioca, ekipu Budućnosti, koja je danas remizirala sa Iskrom u gostima.

Od starta su izabranici Nikole Rakojevića nametnuli mladoj ekipi Dušana Vlaisavljevića svoj ritam. Već u petom minutu velika šansa za Stefana Nikolića, nakon kornera Kojaševića, ali je gloman gostiju odlično intervenisao.

Sutjeska je  nasatvila sa dominacijom, zabilježivši u jednom trenutku i čak 82 % posjeda lopte.

No, meč je za Sutjesku mogao poći u drugom smjeru nakon odlične šanse najboljeg strijelca gostiju Đorđevića, koga je 18. minutu zaustavio Giljen nakon stoprocentne šanse iz jedne polukontre.

Sutjeska je potom zagrala još organizovanije pa u 22. minutu, danas odlični Kojašević , trese prečku posle šuta iz peterca, iskosa s desne strane.

Kojašević nije pogriješio 13 minuta kasnije. Do prvog gola Sutjeska je došla u 35. minutu, nakon asistencije Ćetkovića za Kojaševića koji je majstorski potkopao loptu desnom nogom i matirao golmana Popovića.

Domaćin je duplirao prednost pet minuta kasnije nakon briljantne asistencije Ćetkovića, koji je razmijenio sa Jankovićem dupli pas, a ovaj potom bez mnogo problema iz peterca matirao golmana gostiju .

U nastavku slična priča. Prvo su gosti mogli da smanje rezultat, ali je opet Đorđevićev šut sa desetak metara zaustavio Giljen u 63. minutu.

Kazna je uslijedila tri minuta kasnije. Nikolić se poslije pasa Vučića majstorski oslobodio mladog Anta Babića, Nikšićanina u redovima Grblja, a potom šutirao sa ivice šesnaesterca za velikih 3:0.

Odličnu partiju golovima je krunisao i Ćetković u 71.,  a potom i 89. minutu  za konačnih 5:0. Vrijedi pomenuti i bombu Kojaševića sa 40 metara, ali se opet ispriječila prečka.

Sutjeska je nakon prvog kruga šampionata prva na tabeli sa 20 bodova, tri više od Budućnosti.