Sutjeska nakon penala savladala GOŠK i plasirala se u finale

83162409_3780875211984004_1011590133943631872_n
onogost.me
  • 25.01.2020. u 16:13

Fudbaleri Sutjeske plasirali su se u finale Memorijala „Andrija Anković“ u Gabeli, nakon što su u polufinalu savladali domaći GOŠK 4:3 nakon penala, a u regularnom toku meča bilo je 1:1.

Nikšićani su prvi stigli do gola u 70. minutu. Marko Ćetković je izveo korner, nakon čega je Dragan Grivić zahvatio loptu, vratio je u peterac, a Stefan Nikolić sproveo u mrežu GOŠK-a.

Domaći su prije izjednačenja odličnu priliku imali u 86. minutu, kada je nakon centaršuta sa desne strane Eldin Mašić spustio loptu za Elvedina Aletića, a ovaj sa dvadesetak metara gađao prečku.

U 2. minutu sudijske nadoknade igrači GOŠK-a uspijevaju da poravnaju rezultat. Nakon centaršuta sa desne strane glavom je gol Ličine pogodio Faris Hukara.

U penal-ruletu za tim Nikole Rakojevića su pogađali Nikolić, Vučić, Janković i Ćetković, dok je neprecizan bio Eraković, a za domaćna su promašili Šivšić i Aletić.

“Plavi” su imali veći posjed lopte, bili bolji rival i potpuno zasluženo slavili, a susret je obilježio i crveni karton golmana Sutjeske Vladana Giljena, koji je u 17. minutu intervenisao rukom van svog šesnaesterca.

Sutjeska će sjutra od 13h igrati protiv Zrinjskog koji je ranije danas savladao Neretvu sa 2:0.