Sutjeska i Titograd podijelili bodove

sutjeska_-_apoel_foto_milan_sapuric_1_0
Milan Šapurić
  • 28.09.2019. u 15:52

U derbiju 10. kola Prve Telekom fudbalske lige, koji je odigran danas na Gradskom stadionu u Nikšiću, fudbaleri Sutjeske su protiv Titograda igrali neriješeno, a rezultat je nakon 90 minuta bio 1:1.

Ekipa Nikole Rakojevića prekinula je pobjedničku seriju, ali je uspjela da sačuva lidersku poziciju i ima bod više od drugoplasirane Budućnosti.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, dok je prvi gol viđen u 54. minutu, kada je nakon asistencije Mendija Mamadoua, prednost “romantičarima” donio Igor Vukčević. Vođstvo gostiju trajalo je nešto više od jednog minuta, pošto je već u narednoj akciji svirana najstrožija kazna, nakon što je Jovan Nikolić u svom kaznenom prostoru napravio faul nad Markom Ćetkovićem. Precizan sa bijele tačke u 56. minutu bio je Marko Vučić.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa su se akteri morali zadovoljiti podjelom bodova.

Sutjeska nakon deset kola ostaje na čelu tabele sa 21 bodom, a naredni meč u prvenstvu igra u subotu, 5. oktobra, protiv Zete na svom terenu, dok će već u srijedu “plavi” kraj Bistrice dočekati Kom u prvom susretu osmine finala Kupa Crne Gore.