Ubjedljiv poraz Sutjeske u Pljevljima

67549536_449448752272472_7083452650896752640_n_4_0_0
Milan Šapurić
  • 29.02.2020. u 15:10

Fudbaleri Sutjeske poraženi su danas u gostima od Rudara rezultatom 5:1 u utakmici 22. kola Prve Telekom lige.

Već u 5. minutu krenulo je loše za “plave” kada je Šofranac napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, nakon čega je sa bijele tačke precizan bio Tiago.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, pa su Pljevljaci u 22. minutu preko Igora Ćukovića stigli do visokih 2:0, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Tek što je počeo drugi dio igre, tačnije u 47. minutu, domaći fudbaleri stižu i do trećeg gola, kada je praktično i bilo riješeno pitanje pobjednika, a strijelac je bio Vule Vujačić.

U 50. minutu Sutjeska stiže do jedinog gola na susretu kada je najstrožiju kaznu iskoristio Vučić, da bi sedam minuta kasnije došlo do drugog penala za Rudar, ukupno trećeg na utakmici, a egzekutor je ponovo bio Tiago.

Konačan rezultat postavljen je u 83. minutu a peti gol za Rudar postigao je Stijepović.

Sutjeska ostaje na drugoj poziciji sa 40 bodova, odnosno 11 manje od Budućnosti koja je danas savladala Petrovac u gostima sa minimalnih 0:1.

Naredni meč u Telekom Prvoj ligi “plavi” igraju 7. marta kada će u meču 23. kola ugostiti ekipu Podgorice.