Golbalisti Nikšića bronzani u Belgiji

Paraolimpijski komitet Crne Gore
  • 30.06.2024. u 19:27
Ekipa Nikšića sa bronzanim odličjem završila je nastup na finalnom turniru Lige evropskih šampiona u golbalu.

Nikšićki golbalisti pobijedili su danas u belgijskom Blakenbergu, u meču za treće mjesto, njemački Čemnicer 11:3.

Plasmanom među najbolje tri evropske ekipe obezbijedili su plasman na klupsko prvenstvo svijeta, naredne godine u finskom Espu.

To je drugo odličje nikšićkom global klubu u Ligi šampiona, nakon finala 2022. godine u Roštoku.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Nikolić sa pet, dok su po tri gola postigli Marko Nikolić i Matej Ledinek.

Nikšić je ranije danas u polufinalnom meču, nakon velikog preokreta, poražen od litvanskog Šaltinisa 9:5.

Nikšić je nastup na turniru završio sa četiri pobjede i dva poraza.

Nikšićki tim u Blakenbergu, belgijskom ljetovalištu na Sjevernom moru, nastupao je u sastavu Goran Macanović, Marko i Nikola Nikolić, Miloš Ranitović, Matej Ledinek i Velizar Obradović, koje su sa klupe predvodili trener Nikola Čurović i njegov asistent Branislav Bulatović.

Izvor: rtcg.me